Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy tudok szabadalmaztatni?...

Hogy tudok szabadalmaztatni? Főleg ha szellemi értékről van szó? Jelen esetben egy történet?

Figyelt kérdés

Van egy tök jó sztorim, elismerem nem nélkülözi a sablont,de nem is ezen van a hangsúly,hanem magán azon, amit mondani szeretne, és elnézve egyes könyveket,tuti zabálná a tömeg,én nagyjából meg is írtam,de tudom h ebben a formában szar, aztán szeretném megkeresni Nemere Istvánt, én átadom neki úgy ahogy van, csak tejeljen a bevételből...

a lényeg h ha én odaadom neki olvasásra meg elmagyaráznám neki amit esetleg nem ért, de utána???honnan tudom h nem fogja sajátjaként megírni???

tudom elég nagyképű,de eddig 5 embernek mutattam meg, nem is magát a könyvet,csak az "elméletet" aztán mondták h "fuu ezt meg kell próbálnod":)


2010. jan. 28. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Szabadalmaztatni találmányt szokás.

Neked könyved van. Egy könyv "szabadalmaztatását" kiadásnak hívjuk.

Nem értem, minek ehhez Nemere István. Te is simán kiadathatod.

Egyébként, az az öt ember, akiknek megmutattad, nyilván barátaid, családtagjaid voltak, akik nem akartak megbántani azzal, hogy lehurrogják a sztoridat. Szóval ilyen véleményre még ne alapozz. Ha mondjuk 20-25 ember mondja, hogy jó, és senki sem mondja, hogy fújdeszar, az már valami, de öt ember...

2010. jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

5 ember 5 barát, akik mondták már h ezzel a nővel inkább ne menj ki utcára (pedig én tökre szerettem)...

Ez nem úgy működik, h megírod és aztán kiadod:S

Ennyi erővel bárkinek lehetne könyve, ami a boltokban megvásárolható.

Ezért szeretném Nemerét,mert neki már van neve a szakmában,illetve van tapasztalata, melyet biztos tudnák kamatoztatni.

Csak hát mégse szeretném kiadni a kezem közül, mert nem annyira bonyolult,elég egyszer elolvasni,meg mondom olvasni se kell,engem végig kell hallgatni, aztán egy profi író, akinek van pénze is, meg kapcsolata kb. 3 hónap után már nyomdába dobja:S

Én meg pereskedhetek:S

2010. jan. 28. 20:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Nme hiszem,hogy egy nves író foglalkozna a könyveddel,és biztosan nem keresne neked kiadót.Ha minden önjelölt író nűvét elolvasná,nem lenne ideje írni.

Menj el egy könyvkiadó céghez,ott vannak lektorok.Ha jónak találják a könyved,segítenek a kijavításában is,és a kiadásban is.

2010. jan. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én hallottam ilyesmiről, főleg amerikában szokás asszem, de lehet, máshol is, hogy a frankó ötleteket visszautasítják, nem túl eredeti, stb. Nem sokkal később meg a te ötleted alapján szabadalmaztatnak egy tökugyanolyan találmányt, és ők gazdagodnak meg belőle... És mivel semmi se bizonyítja, hogy ez igenis a te fejedből pattant ki... Hisz' nem jegyeztetted be.
2010. jan. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha igazán hiszel benne hogy jó akkor add ki saját költségeden. Vannak nyomdák akik pár példányt is kinyomtatnak. Feltétlenül írd oda az első lapra, hogy copiright és minden jog fenntartva, ezzel véded le a műved. Ezt nézd meg egy könyvben, hogy hogyan csinálják.

Ha kiadatod 100 példányban és azt el is tudod adni akkor egyrészt talán érdemes is többet kiadni, másrészt több tőkéd lesz, hogy annak a költségeit is bevállald. Ahhoz, hogy a kiadók versengjenek érted ismertnek kell lenni, de kis hazánkban az se biztos, hogy elég.

2010. jan. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!