Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most kirakhatom az albérlőmet?

Most kirakhatom az albérlőmet?

Figyelt kérdés

Ha nem fizeti a díjakat, akkor most mit tudok csinálni? Tegnap bemondták az egész országban - a híradóban- hogy nyugodtan lehet ingyen ott lakni, és halmozni a számlákat, mert úgysem lehet kirakni..... max a közműves dolgokat kikapcsolni. Viszont egy panelban nem tudom a vizet elzárattatni, és a gázt sem. Egyedül a villanyt vagyok képes, és még a fűtés is menne nekik tovább...


Valakinek ötlete? Én most félek! Jelenleg vannak a lakásban, de közjegyző NÉLKÜLI szerződéssel vannak bent.


2011. okt. 11. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Mondd fel a szerződést minél előbb. Lehet, hogy a felmondási időt még engedned kell, hogy lelakja, de akkor is kisebbet buksz rajta.
2011. okt. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Nem kell közjegyzős szerződés. Gondolom a szerződésben benne van a felmondási idő illetve a rendkívüli felmondás nem fizetés esetére. Nyuygodtan mondd fel a szerződést és akár rendőrséggel kirakathatod őket. De legyen írásbeli felmondás.
2011. okt. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát, a jelenlegiek, még csak 2 hónapja vannak bent, viszont azzal, hogy felmondok nekik, ha nem mennek el, elvileg nem tudok mit csinálni :/
2011. okt. 11. 11:23
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
de tudsz. ott a szerződés. nem tudommilyen felmondási feltételeket írtál bele, de azokkal a feltételekkkel felmondod a bérletet. És utána rendőrséggel kirakatod, ha nem mennek el.
2011. okt. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezért kérdeztem most, mert tegnap mondták, hogy hiába szerződés, a bérlőnek joga van védeni az ingatlant, és csak bírósági úton lehet belőle kilakoltatni.
2011. okt. 11. 11:30
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Azt félreértetted, az ingatlan a tiéd, nem az övé. Vannak olyan bérlők, akiket télen nem tehetsz ki, de az csak október 15-től lép érvénybe, pl. ha kicsi babával vannak. De még nincs annyi.

Egyébként meg ha egyszerűen odamész, hogy felmondod a bérletet, mert nem fizettek, és költözzenek, lehet hogy egy szó nélkül költöznek. Azt ne mondd el, hogy ilyet hallottál a rádióban.

2011. okt. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
felmondod a szerződést. ha nem költöznek ki kérsz egy meghagyást és a rendőrség kirakja őket. kb. 1 hét az ügyintézés. Csak te tartsd be ami a szerződésben a felmondásra van.
2011. okt. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem. Megnyugodtam. Tegnapi híradás után, bepánikoltam. Főleg, hogy előtte a saját ismerősöm lépett le fizetetlenül .... köszönöm mindenkinek, zúgnak a zöld kezecskék :)
2011. okt. 11. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!