Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ügyvédek segítségét kérném!...

Ügyvédek segítségét kérném! Hogyan működik a széljegyzetről való leiratás tulajdonjognál?

Figyelt kérdés

Van egy lakás a Máv tulajdona volt...Beköltöztünk 10en éve,és fizettük a havi törlesztést...

A Máv szerepelt a tulajdoni lapon a széljegyzetben..

Most kaptunk egy papírt hogy kedvezményes végtörlesztésre van lehetőség mert csak 100ezres nagyságrendű tartozás van,és akkor ők lekerülnek a tulajdoni lapról...Ezt a kedvezményes kifizetést többször kaptuk de most lett rá pénz.....

Kifizettük,gondoltuk megtörténik az átírás,azaz ők lekerülnek róla...Hozzáteszem én vagyok a tulaj,anyum a haszonélvező.

Vártuk a papírt hogy miénk végre...de csak 2 papír jött...Miszerint"Tájékoztatjuk továbbá hogy az ingatlan-nyilvántartási eljárás során kötelező a jogi képviselet,ezért az ingatlan -nyilvántartási kérelem ellenjegyzése végett ügyvédi közreműködést kell igénybe venni"

A Földhivatalba benyújtották ők is a kérelmet..hogy 30nap áll rendelkezésünkre az ügyintézésre.

Enbben csak az a szomorú hogy végre (KEDVEZMÉNYESEN)sikerül kifizetni a lakást,és akkor még ügyvédet kell fogadni...

Ha valaki jártas ebben az ügyintézésben,vagy hozzá értő kérem segítsen..

Mit kell az ügyvédnek csinálnia,mennyibe fog ez kerülni,ügyvédileg illetve kell még a Földhivatalba vagy valahol fizetni hogy végre a nevemen legyen??

Köszönöm a segítséget!


2011. okt. 15. 10:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"A Máv szerepelt a tulajdoni lapon a széljegyzetben.. "


Ezt nem értem. A széljegy a folyamatban levő kérelmeket jelenti. Nem jelzálogjogról van szó?

Egyébként igen, ha nem hitelintézet nyújtotta a hitelt, vagy nem azon keresztül folyt a törlesztés, akkor csak ügyvédi ellenjegyzés mellett érvényes a beadvány. Lehet, hogy tizensok éve ez máshogy volt, ma már nem. Viszont mivel a törlési engedélyt a MÁV adja ki ezért nem is értem, hogy neked pontosan mi dolgod van ezzel.

Arra is készülj, hogy a törlés díja 6600 Ft lesz.


Na mindegy, nem vagyok ügyvéd, ingyenes , de megbízható jogi segítséget ne itt keress.

2011. okt. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azért köszi!
2011. okt. 15. 12:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!