Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Anyukák! Fontos! Apósom 1952....

Anyukák! Fontos! Apósom 1952. november 21-én született, és meg van a 40év munkaviszonya! Mikor mehet akkor nyugdíjba? Szóval 59 éves és 40 év munkaviszonya van.

Figyelt kérdés
Azért fontos,mert lejárt a gyedem és vissza szeretnék menni dolgozni de a kisfiamat nem tudom kire bízni.
2011. okt. 17. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ez nem csak nökre szolt a 40 év munkaviszony?


anyukámnak nem adták meg, mert a tanuló éveket nem számolták bele, habár akkor is adózott és fizetett nyugdíjat.

2011. okt. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
40 évvel ezelőtt hogy adózott, amikor még nem is volt jövedelemadó?
2011. okt. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Bácsinak inkább pihenésre lenne szüksége,40 év munka után.
2011. okt. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
A 40 év munkaviszony a nőkre vonatkozik!
2011. okt. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Még van 6 éve.65 évesen mehet nyugdíjba, ha még akkor lesz olyan.
2011. okt. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez év december 31-ig ha igazolja a negyven év munkaviszonyt még most elmehet nyugdíjba.

Ez az utolsó lehetőség. Ha ezt most nem veszi igénybe dolgozhat 64 éves koráig.

Itt az interneten is megtalálod a jogszabályt de jobb ha szakembertől kérdezel a nyugdíjfolyósítónál.

Itt a sok "okos" aki semmit nem ért hozzá minek vezet félre azt nem tudom. Szedjétek össze gyorsan a papírokat és adjátok be. Ha viszont most dolgozik, csak úgy tud elmenni nyugdíjba, hogy a munkáltató elengedi, és állja a költségeket.

Tehát közös megegyezéssel.

2011. okt. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem anyósom az idén ment nyugdíjba 41 év munkaviszony után.De ez neki valami előnyugdíj dolog volt.
2011. okt. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdezzétek meg az illetékes helyen, hogy mikor mehet nyugdíjba, az a biztos. A 40 év is úgy számít, hogy csak a "tiszta" 40 év, tehát pl. táppénzes időszakok nem számítanak bele. Szóval kérdezzétek meg nyugdíjintézetnél (vagy hát nem tudom pontosan hol kell) és ott meg fogják mondani, hogy igénybeveheti az előnyugdíjat vagy sem.
2011. okt. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az előnyugdíjjal az a baj, hogy kevesebb, mintha rendes nyugdíjat kapna, ennek is jól járjatok utána. Anyunak nem adták meg 40 éves munkaviszony után, még 1 évet kellett dolgoznia. De azt mondták neki, hogy inkább örüljön neki, mert így normális összeget fog kapni.
2011. okt. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Anyukám 54-ben született, és most lett meg a 40 év munkaviszonya (volt régen munkanélkülin, az ilyen időket kivették belőle) - nyugdíjintézetnél számolták ki pontosan, így most gyorsan beadta a nyugdíjazási kérelmét. November 2-től tölti a felmondási idejét, akkor már be sem kell mennie dolgozni. Mindenképpen nézzetek utána!
2011. okt. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!