Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Visszavinnétek? Mondhatja azt...

Visszavinnétek? Mondhatja azt az eladó, hogy nem cseréli ki?

Figyelt kérdés

Tegnap este kapott a kisfiam egy vonatos szettet. Amint kibontottuk az origi csomagot, az első hozzányúláskor széttörött az egyik kocsija, amin látszik, hogy ragasztóval volt már ragasztva. Aztán a mozdony bekapcsolása után letört a gombja. Ezek után elpakoltam az egészet, nehogy még valami tönkremenjen rajta.

Most készülök visszavinni. Ha szórakozni akarnak velem, és nem ismerik el a sz@r minőséget, akkor milyen jogaim vannak?


2011. okt. 22. 11:19
 1/10 anonim válasza:
68%
Először is panaszkönyvbe való beírás. Utána fogyasztóvédelem.
2011. okt. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Blokk vagy számla mindenképp kell hozzá!!!

Mire odamész dönts el mit szeretnél csere vagy pénzvisszafizetés.

Kérhetsz fogyasztóvédelmi vizsgálatot.

2011. okt. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Blokk természetesen megvan. Cserét nem kérek, még egy ilyen szemét nem kell.
2011. okt. 22. 11:38
 4/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg fel fogja ajánlani, hogy akkor nem ugyanilyet,de válassz helyette mást.

Nem tudom mikor vettétek,de a vásárlástól számított három napon belül köteles a pénzt visszaadni.

Próbáljatok vita nélkül valami egyességre jutni, ami mindenkinek jó.És elsősorban ne az eladóval vessz össze,nem ő tehet róla-sem a szr áruról sem a szabályokról,kérd az üzletvezetőt!

2011. okt. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tegnap este vettük. Bosszantó, hogy 8000 Ft-ért ilyen szemetet adnak, amit bekapcsolás után nem lehet kikapcsolni, mert egyszerűen letört a kapcsolója.
2011. okt. 22. 11:52
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
A pénzt visszaadni nem köteles, csak a termék cseréjét lehet kérni, de arra se lehet kötelezni, hogy ne a megvásárolttal azonos terméket adjon neked. Sőt, javítást is el kell fogadnod, a harmadik alkalom után élhetsz a csere jogával, akkor már azonos értékű, más terméket is választhatsz. Kérhetsz a fogyasztóvédelmi felügyelőségtől minőségi vizsgálatot, de ha az számodra negatív eredménnyel zárul -pl. nem rendeltetésszerű használat miatti sérülést állapít meg- akkor a költségét neked kell kifizetni.
2011. okt. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Jól mondja az egyik válaszoló. Minél hamarabb vidd vissza a blokkal, 3 napon belül köteles akár a pénzt visszaadni, vagy felajánlani hasonló árkategóriájú terméket. De hogy melyiket választod, azt te döntöd el. (A helyedben a pénzvisszafizetést kérném.)

Ha nagyon le akarnak "rázni", fogyasztóvédelem.

2011. okt. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

"3 napon belül köteles akár a pénzt visszaadni"

Baromság!

2011. okt. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Sikerült valami?

2011. okt. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egy kicsit akadékoskodtak, megkérdezte a csajszi, hogy nem lehet, hogy a gyerek kicsit erősebben nyúlt hozzá, mint kellett volna. Én meg mondtam neki, hogy ha netán így is volt, azért akkor is többet kellett volna bírnia 1 használatnál, illetve mutattam neki a ragasztások helyét. Megkértek, hogy vásároljam le. Ráfizettem, és vettem neki egy hatalmas kukásautót konténerekkel. Nagyon tetszett neki!
2011. okt. 22. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!