Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki aukciós internetes oldal...

Aki aukciós internetes oldal (ak) on árul, annak tényleg adóznia kell majd, mikortól és mennyit, vagy milyen összeg után stb?

Figyelt kérdés
Ki mit hallott erről? Nem én hallottam, nekem is csak mondták, de tényleg igaz ez? Állítólag külön adót kell majd fizetni minden magánszemélynek is, kivéve olyat, aki bizonyítani tudja, hogy pl. a saját kisgyereke által kinőtt és így feleslegessé vált ruhákat akarja eladni, vagy örökölt dolgokat és azt... - ??? Létezik, hogy ilyen aljas módon szivassák meg az embereket? És itt is csak a szegényebb réteggel csesznek ki! Rengetegen egy csomó saját, mindenféle holmijukat árulják, hogy legalább abból legyen egy kis pénzük (hiszen többnyire így is minden áron alul kel el), és amúgy nem kereskedők (s ugye ott van a jutalék is, amit mindenképp kihúznak belőle) most meg már ez a kicsike pénz se lehessen?!? Mit tudtok minderről?
2011. okt. 25. 13:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"A törvénymódosítás lényegében az adóhatóság hibás jogértelmezéséhez igazítja a jogszabályt. Vagyis a jövő évtől már valóban gazdasági tevékenységnek minősül, ha valaki rendszeresen, jövedelemszerzés céljából értékesít ingó vagyontárgyakat. Az is ennek minősül, ha például egy kismama a kinőtt gyermekruhákat szeretné pár száz forintért az interneten eladni.


Az első és legfontosabb tanács, hogy a vásárlásokról kapott nyugtát, számlát meg kell őrizni! Az előbbi példánál maradva ugyanis jellemző, hogy a vásárláskori érték több, mint amennyiért használtan sikerül eladni a babaruhákat. Ha pedig nincs jövedelem, akkor nem kell adót fizetni. Abban az esetben viszont, ha nincsenek meg a beszerzési számlák, akkor csak 10 százalékos költségátalányt lehet levonni a bevételből, a fennmaradó 90 százaléknyi jövedelem után egyrészt meg kell fizetni a 16 százalékos szja-t, másrészt pedig a 27 százalékos egészségügyi hozzájárulást.


Angyal József szerint azoknak, akik "rendszeres jelleggel" értékesítenek ingó vagyontárgyakat az aukciós portálokon, célszerű adószámot kiváltaniuk és alanyi adómentességet kérniük. Utóbbi azért fontos, hogy ne kelljen az általános forgalmi adóval bíbelődniük. Vigyázniuk kell azonban arra, hogy a bevételük ne haladja meg az évi 5 millió forintot, abban az esetben ugyanis már nem folytathatnak alanyi adómentes tevékenységet. "

2011. okt. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én ezt az egészet nem értem.


Mégis ki kér(t) számlát egy-egy vásárláskor... Ez eleve baromság, hiszen nem kereskedők vagyunk a legtöbben, akik a neten eladogatnak. Ha meg nincs számla, mégis mit, hogyan akarnak vele bizonyíttatni? Egy csomó dolgot mi is csak kaptunk valahonnan tök ingyen (nagyon sok mindent, pl. pacsulik, ruhák, edények), de nincs rájuk szükségünk, evidens, hogy kidobni nem fogjuk, s csak áron alul fognak elkelni is. Mégis hogyan bizonygassa egy egyszerű magánszemély, hogy azokat kapta, még csak nem is vette?...

Aztán rengetegen Avon-os, Oriflame-es stb. cuccot árulnak, aminek árusítása eleve nem adóköteles (csak x magas összeg fölött, de senki nem keres vele annyit...), ezekkel akkor mi a helyzet? Sokaknak alig van rajta haszon, de az is több, mint a semmi, ezért árulják, és rengetegen meg úgy árulják, hogy előtte más aukciós személytől szerezték be őket olcsón, mert 1 Ft-ról indították és jóval áron alul sikerült megszerezniük azért, hogy utána ők is aukción eladhassák kicsit magasabb áron... Ilyenkor mégis mi van?

Aki meg pl. gyerekkel van és kinövögetett ruhákat akar eladni, vagy éppen olyanokat, ami felnőtt, de vmiért nem kell a családnak, honnan az ördögből szedjen számlát? Még a blokkot sem őrizgeti az ember hónapokig, évekig... Most akkor mindent dobáljon ki, vagy mi?

És haszon aztán tényleg nincs az ilyesmiken, senki nem tudja eladni a holmikat azért az árért, mint amilyenen esetleg vette (ha egyáltalán vette és nem kapta), mivel csak kevesebbért tudja úgyis eladni, plusz még a jutalék is lejön belőle neki...

És mi van azokkal, akik már e hülye, ostoba, értelmetlen, lehúzó jogszabály hatályba lépése előtt beszereztek már cuccokat, hogy majd később eladják azokat? Senkinek eszébe sem jutott holmi számlákat vagy mit kérni egy-két dolog miatt, amiken majd túlad, hiszen nem is kereskedő, és nem lesz belőle több száz- vagy akár csak több 20-... ezer Ft-ja, csak esetleg pár ezer ft-nyi kiegészítés havonta? Ők mégis mit csináljanak akkor? Dobják a kukába, csak mert nincs számlájuk, hogy bármit is bizonygassanak, vagy mi? Nekem ez magas!

És mit értenek "rendszeres jellegű árusítás vagy jövedelem" alatt?? És egyáltalán nem lesz semmilyen alsó határ, hogy milyen összeg felett kell csak adózni?

S mi az, hogy adószámot kiváltani, meg hogy alanyi adómentesség? Ezek mik? - Egy egyszerű, átlag ember, akinek köze nincs a kereskedéshez, csak árulgat és alig van belőle némi bevétele (ami egyáltalán nem biztos, hogy haszon is egyben), az az se tudja, ezek mi fán teremnek - de minek is kéne tudnia!?

Most akkor hogy van ez az egész???

Bővebb infók???

2011. okt. 25. 13:58
 3/12 A kérdező kommentje:

Ki tud ezen igazodni vki??? >>> [link]


Ugyanis: teljesen zavaros és ellentmondásos az egész, amiket mondtak, és a NAV is meg a parlament is más állásponton van... Elvileg 800 ezer Ft az alsó határ (?), ám a NAV szerint mindenki adóköteles, aki bármit is egyszer is elad és be kell jelentenie plusz fizetnie, aztán meg az olvasható, hogy 5M Ft-ig alanyi adómentességet kell kérni ...



Most akkor a nagy többség, akinek nagyon jó esetben jön csak össze sok 10 ezer Ft/hó (sokaknak csak pár ezer, és az se biztos, mert egyszer sikerül eladni, máskor meg semmit sem), azok mit csináljanak? Adhatnak el úgy, ahogy eddig, vagy nem? Kell kérniük alanyi adómentességet?...


Valaki hozzáértő mondjon már valami biztosat!

2011. okt. 25. 16:30
 4/12 A kérdező kommentje:

Ezt találtam ( [link] :


"Az online piactereket vizsgálja az APEH

...Ha a megszerzésre fordított összeg nem állapítható meg (vagyis nincs számla, mennyiért vettél vmit anno, amit most eladsz), akkor a bevétel 25 százaléka számít jövedelemnek. Az ingó vagyontárgy átruházásából származó jövedelem után az adó mértéke 25 százalék. Az adót a magánszemélynek adóbevallásában kell megállapítania és az adóbevallás benyújtására előírt határidőig kell megfizetnie. Nem kell megfizetni az ingó vagyontárgyak átruházásából az év során együttesen származó jövedelem adójának az 50 ezer forintot meg nem haladó részét ..."


és


"Ha magánszemély új terméket ad el eseti jelleggel a vételi ár (+ráfordítások) és eladási ár különbözete a 25% -os adó alapja, de csak az éves szinten 50.000 Ft -ot meghaladó adót kell megfizetni (tehát a 200.000 Ft -os jövedelem feletti részre eső adó). Természetesen ebben az esetben szükségesek a számlák, bizonylatok a jövedelem megállapításához. Ha a cikkről már nincs meg a bizonylat és a bekerülési költség nem állapítható meg, akkor az eladási ár 25% -a számít jövedelemnek, erre vonatkozik a 25% -os adó, viszont ebben az esetben, hogy adófizetési kötelezettség keletkezzen (50.000 Ft feletti adó összeg) már 800.000 Ft -nyi használt cikket kell kiárusítani"



Magyarul, ha nincs (már meg) számlád és nem tucatjával adsz el folyton valamiből, vagyis nem kereskedő vagy, akkor évi max. 800 Ft-nyi összegért adhatsz el adómentesen, mivel ennek a 25 %-a az adóalap, ami 200000 e Ft, s ekkor lenne 50 eFt-nyi az adó / év, ám 50 e Ft-ig eleve nem kell megfizetni az adót, csak felette.



Ez vajon most is igaz, vagyis hát jövőre? Mivel ez egy tavalyi bejegyzés volt valahol, amit találtam.



És itt a mostani, legfrissebb (melyből számomra nem igazán derült ki érdembeli infó, vagyis nem tudok mit kezdeni vele, ennek tekintetében ismét homályos az ügy, hogy most mi is van):


"A törvényjavaslat szövege pontosan megegyezik a jelenleg hatályos Áfa törvény 6.§ (1) bekezdésben meghatározott „gazdasági tevékenység” fogalmával. Emiatt az aukciós portálokon értékesítőknek át kell gondolni tevékenységüket adózás szempontjából. Az okleveles adószakértő javaslata: ha valaki „rendszeres jelleggel” értékesít ingó vagyontárgyakat az aukciós portálokon, nekik célszerű adószámot kiváltaniuk és alanyi adómentességet kérniük. A bevételükkel szemben vagy tételes költségelszámolást kell választaniuk, vagy 10 százalék átalány költséget számolhatnak el. Vigyázni kell, hogy ne lépjék túl az 5 milliós alanyi adómentes értékhatárt. A jövedelem után a személyi jövedelemadón kívül 27 százalék egészségügyi hozzájárulást is kell fizetni." ( [link] )



MOST AKKOR TÉNYLEGESEN MI VAN??? Egy egyszerű ember, magánszemély, aki nem árul egyféléből 20-50-... db-ot, aki havonta összekapar netes aukciókból pár ezer Ft-ot; ha mázlija van, nagyon jó esetben ritkán 10-15-20 e Ft-ot, az mire számítson, kell valamit tennie vagy nem???

2011. okt. 25. 18:36
 5/12 anonim ***** válasza:

A NAV-nak szimplan ki lett adva h novelni kell a rajtuk keresztul befolyo osszeget h csokkenjen az allamhaztartas-hiany.


Ezert van az h vamon allt multkor a par darab karkotom es bekertek a papirokat, ott benaztak stb. aztan ca. 1,5 honap utan megkaptam vammentesen...


A vaterarol meg annyit h igen hallottam belsostol h elkezdtek figyelni, meg nincs meg hozza a kapacitasuk, de szervezik a kulon netes ertekesitest ellenorzo reszleget vagy mit.


En mar fent se vagyok vateran, nem akaeok buntit meg priuszt, ilyenek es ugyebar 3 honapig latszik mit es mennyiert adtal el...

2011. okt. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem érint kimondottan a vetra, máshol árulnék.

Azt meg nálam aztán nyugodtan nézegethetnék, hogy mikor mit adtam el, ugyanis nem vagyok kereskedő, nem adok el nagy tételekben semmit... Innentől kezdve ilyen térű félnivalóm nincs, mivel nem vagyok csaló, nem megkerülni akarom a dolgokat.

Csak amiért fontos, de nagyon, hogy egyáltalán kiket érint az adózás, ha egyáltalán tényleg lesz? Kis embereket is, akik pár ezer ft-ot össze tudnának kaparni havonta, vagy csak x összegen felül, aki nagyobb tételekben nyomja??? Szóval egyáltalán nem mindegy!!

2011. okt. 26. 18:28
 7/12 anonim ***** válasza:

Mint irtam netes csapatuk lesz.


Azt h utana ezek mikkel, kikkel foglalkoznak nem tudom, mert nem a nav-nal dolgozom.


Tuti meg lesz adva h mennyit lehet adomentesen, mint ahogy most is vmi 200E koruli ez az osszeg.

De ezt mar en se tudom pontosan.

Kerdezz ra az adoforumon vagy hasonlo oldalakon; en regebben importnal ott kerdeztem ra h meddig vammentes es adomentes egy csomag es kaptam rendes valaszt.

2011. okt. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés már egy hete is volt fent. Akkor is 800eFT volt az alaphatár. Feltételezve, hogy 25% a haszon, azaz 200eFt. Annak 16%-a az adó. 32eFT. Ennyit kellene idén befizetni, ha ezt az értéket eléred.

Jövőre ez annyiban változik, hogy 800 helyett 600eFt lesz az adómentesség alapja.


Adóbevallás/ ingóság értékesítése

2011. dec. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Vagyis - ha jól értem - amiket eladok a 2012-es évben és annak a teljes összege nem haladja meg azévben a 600 eFt-ot, akkor nem kell adót fizetnem?

Ez teljesen biztos?

2011. dec. 8. 13:07
 10/12 anonim válasza:
200 ezer eladási árig nem kell adózni!!! Viszont e fölött már igen, ha a saját holmidat adod el akkor is ha nem akkor is! Ha használt dolgot veszel és azt adod el akkor amikor megvetted adásvételit kell írnod az eladóval és Te úgy adhatod el! Ezzel ki akarják szűrni a feketén árulókat ,mert ugye ha valakinek van fent 6 db babakocsija az nyilván nem a saját célját szolgálta. Egy bizonyos mennyiségtől kereskedelmi mennyiségnek számít! Én most jártam ezeknek utána.
2011. dec. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!