Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tgyás második babával, hogy...

Tgyás második babával, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

2005 óta folyamatos munkaviszonyom van. 2008. szeptemberétől 2009 májusáig táppénzen voltam vesz. terhesként. 2009. májustól novemberig tgyást kaptam. 2009. novembertől 2011. áprilisig gyedet kaptam. 2011 áprilisban 15 nap kötelező betegszabadság, majd táppénz, mert újra babát várok, ismét veszélyeztetett terhesként. A fizum a következő volt: alapbérem, szerződés szerinti összegem bruttó 180 ezer, de minden hónapban bruttó 300 körül kaptam jutalmakkal, amiből vontak is mindent, így max. táppénzt, majd tgyást és gyedet kaptam az első babával. Második babánál is kapom a max. táppénzt. De mi lesz a tgyásommal? Mert ugye nincs 180 bérezett napom, a táppénzhez nem is kellett, mert ott volt kedvezmény szabály. Idén volt 15 nap betegszabim, ami az alapbérem (bruttó 180ezer) után lett számolva. Most akkor a 180 bruttó 70 %-ának a 70 %-a lesz a tgyásom vagy, a szerződés szerinti összeg 70%-a, vagy esetleg a minimálbér kétszeresének a 70%-a, vagy ugyanaz, mint az előző gyerkőcnél, mert itt is van kedv. szabály?

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, de most már minden zavaros. Hátha van köztetek tgyás profi. Köszönöm.


2011. okt. 31. 23:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha volt tényleges jövedelem, akkor az lesz a tgyás alapja, vagyis igen, a betegszabi alatt kapott jövedelem 70%-a.


A tgyást ugyanis 180 bérezett nap híján a törvény szerint úgy kell számolni, hogy:

"terhességi-gyermekágyi segélyének naptári napi összegét a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszerese harmincad részének figyelembevételével kell megállapítani. Ha azonban a biztosított pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelme a minimálbér kétszeresét nem éri el, a tényleges jövedelmet kell figyelembe venni."

2011. nov. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!