Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez a "szerződés" akkor így...

Ez a "szerződés" akkor így érvénytelen?

Figyelt kérdés

Béreltem egy raktárat 5 éve. 2 éve új embertől bérlem.

Most vissza kellett adnom. A gond csak annyi hogy én a falra jegyzeteltem és a plakátokat is raktam rá a munkám miatt.

Az előző tulajt ez nem zavarta a mostanit viszont láthatóan igen, olyannyira hogy rendőrrel fenyegetőzik. És bár szerintem nevetséges, azért van bennem egy kis félsz.

A szerződést az előző tulajjal kötöttem, a két tulajban a közös a feleségük. Szóval a volt tulaj volt felesége a mostaninak a felesége. Az ő nevén volt és van is a garázs.

Viszont a szerződésbe még az előző ....-né volt most pedig ugyebár az új férje miatt ....-né lett.

A címe se ugyanaz a válás miatt.

A szerződés így érvénytelen?

Egyébként elég sok dolgot elmulasztottak, az első két évben számlát sem kaptam róla, és még most is vannak régről elmaradt számlák.

Lehet valami bajom ebből? És mégegyszer:

A szerződés a megváltozott név és cím miatt érvénytelen?

Köszönöm előre is!


2011. nov. 1. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem.


A tulaj maradt csak a neve változott? de mindegy is.


veszel egyszerüen egy doboz festéket és kb fél óra alatt átmázolod a falakat.


a szerzödésben benne kell lenni hogyan adod át a helységet, hogyan kell karban tartanod. ha nincs kikötve semmi akkor akármit csinálhatsz vele.


nekünk pl a lakás szerzödésben az ál, hogy semmilyen dolgot nem csinálhatunk a tulaj engedélye nélkül, a festés világos szinek, de a vissza adáskor fehér falak.

2011. nov. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A szerződés érvényes. A szerződők személye nem változott, csak a szerződők adatai...

A szerződés rendelkezik arról, hogy mit tehetsz és mit nem, mi a visszaadáskori állapot és mi volt az átvételkori állapot.

Ha a falak nem tetszenek neki, meszeld ki.

2011. nov. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Eleve rosszul értelmezed a dolgot ugyanis 2 tulajról beszélsz, nos itt nincs szó 2 tulajról hivatalosan az a tulaj akinek a nevén van vagyis nő. Gondolom valami oknál fogva van a nő nevén a raktár így ő nem foglalkozott vele csak a férje. Tulajdonképpen itt az van amit a nő mond hisz ő a tulaj, vagyis az dirigál aki a tulaj férje, mert ő mondja meg hogy mi tetszik neki és mi nem. A szerződésben mint előttem leírták hogy kell lennie kikötésnek átvételről átadásról. A szerződés nem érvénytelen a személy nem változott úgy kell vissza adnod a raktárat ahogy benne van ha meg nem kötötték ki az ő bajuk de általában úgy szokták visszaadni ahogy kapták.
2011. nov. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ettől féltem. A probléma "mindössze" annyi hogy nem enged be a raktárba...szóval elég nevetséges a dolog. Azt mondta hogy neki nincs joga oda bemenni(mivel nov1-től új bérlő van), ezt megint nem értem mivel az ő tulajdona, ő csak bérbeadja, még ellenőrizni is bemehet nem?

Én szívesen kikenném, ma reggel hívtam hogy mikor mehetek azt mondta ha kimegyek ő rendőrrel jön. Nem értem a helyzetet sajnos. Ezért kérdeztem elsőként hogy érvénytelen-e. Sajnos én úgy gondoltam hogy igen, és erre építettem most mindent. Kiderült hogy nem ezért most megintcsak felteszem a kérdést? Ha ő nem enged be akkor lehet ebből valami komolyabb ügy? "Betörni" nem fogok!

2011. nov. 1. 16:35
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem enged be akkor az ő baja, Ha a szerződésben nincs kikötve hogy nem változtathatsz semmin akkor így járt,vagy ha az van hogy olyan állapotban kell visszaadni ahogy kaptad az nem jelenti azt hogy nem nyúlhatsz hozzá és mivel nem engedi hogy abba az állapotba hozd így megint így járt. Ne félj.
2011. nov. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Bent van a szerződésbe, de a gond az hogy az előző tulaj nagyon laza volt, szóval ő csak leadta a lóvét a feleségének, de mindent ő intézett. Akkoriban is látta hogy milyen állapotban volt, azt mondta hogy: ,,miattam örökre itt lehetsz, az se zavar ha kidöntöd a falakat"

Most meg itt szivatnak engem...de ha nem lehet belőle feljelentés meg bíróság akkor megnyugszok egy kicsit.

2011. nov. 1. 18:09
 7/11 A kérdező kommentje:
mármint az van bent hogy úgy kell visszaadni ahogy kaptam...
2011. nov. 1. 18:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodj meg, még ha lesz is belőle valami (amit kétlek mert ha bukják akkor sok lesz a költségük nem lesznek hülyék) akkor is benned megvolt a hajlandóság az állapot rendbehozására de ők akadályoztak. Ha nincs ott semmid és nincs elintéznivalód velük akkor hagyd őket a francba.
2011. nov. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a segítséget!
2011. nov. 1. 22:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyébként kiköltöztél már? vagy ott vannak a cuccaid? egyébként ha írásbeli felmondást nem kaptál akkor nincs flemondva a szerzödés sem.


ha kiköltöztél már akkor kakiljál rá. ha még nem akkor ta hívd a rendörséget hogy ott vannak a cuccaid. egybként a rendörség azt mondaná hogy pakolj össze és intézzétek el egymás között. mert a rendörök sem hülyék, és nem avatkoznak ilyenbe nagyon bele.

2011. nov. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!