Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 30 E-s tartozást hogy kényszer...

30 E-s tartozást hogy kényszerítsek ki?

Figyelt kérdés

Adtam kölcsön valakinek, fél éve. összesen 50.000 Ft volt, amit a munkahelyemen kértem, mint előleg. Rendes voltam, soha ilyent nem tettem az előtt, de mivel együtt volt egy rokonommal, hát nekik megtettem.

Most én vagyok sz.rban, és már családtagoktól kértem kölcsön. Nekik visszaadtam, mert effektíve kajára kellett. Hiányzik a 30 E, hogy lábra álljak. Vagyis, szombattól abból kéne ennem.


Szerintetek mihez folyamodjam? Fenyegetni nem akarom, de nyomást gyakorolni igen.

Mit tegyek? Mondjam neki, hogy ha nem tud, akkor adjon valamit, amit zálogba teszek, és pénzt csinálok belőle?

Vagy hogy a háza előtt fogom várni, hogy megadja a pénzt?


Papír persze nincs, de nem tagadja a tartozást, 20-at már megadott az elmúlt fél évben, és 3 hónap múlva akarja a maradék 30-at. Megígérte, hogy megadja.

Úgy érzem, hogy ha akar, tud szerezni. Mondjuk, tudom hogy másnak is tartozik.


2011. nov. 2. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle naponta. A behajtó cégek is így csinálják, és az ügyfél előbb-utóbb megunja az állandó telefonálást és inkább fizet, csak nyugodtan legyen.
2011. nov. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Csak az már zaklatásnak minösül,és még ö mehet el feljelenteni a rendörségre
2011. nov. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!