Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért éri meg valakinek...

Miért éri meg valakinek ingatlanrészt venni?

Figyelt kérdés

Nézegetem az árveréseket, és az ingatlanok között a legtöbb csak valamekkora hányadról szól, kevés tétel szól egész ingatlanról.

Miért éri meg valakinek, hogy vegyen egy negyed, vagy egy hatod lakást, amiben ráadásul lakik valaki teljesen idegen?

Vagy "befektetésnek", hátha az eredeti tulaj családja visszaveszi drágábban? De akkor miért nem mennek vagy licitálnak ők az árverésre?


2011. nov. 2. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy ki van írva, nem azt jelenti, hogy valakinek megéri megvenni. Szerintem ezekre nem nagyon lesz vevő.
2011. nov. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is az ilyet elég nehéz eladni.
2011. nov. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Smartguy86 ***** válasza:
Az ott lakónak nyilván elővételi joga van. Amúgy igen pl megveszi a részt és kiadja bérbe az ott lakónak. Lehet olyan eset, hogy jelzálogjog miatt kerül árverezésre és olyankor lehet, hogy nem az egész ingatlant terheli a jelzálog, hanem csak az adós részét. Ilyenkor szokás árverezni részt. Nyilván senki nem tudja kirakni onnan legális eszközökkel azt, aki ott lakik. De azt is lehet, hogy utána felajánlja az ott lakónak, hogy vegye meg a részt.
2011. nov. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy megveszi egy lakás 50%-át aztán beköltöztet egy 8 tagú cigány hordát a 70 éves néni mellé, aki kínjában elmenekül - és annyi. Ez pl. tipikus lakásmaffia.
2011. nov. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!