Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vatera teszvesz adózás mit...

Vatera teszvesz adózás mit jelent?

Figyelt kérdés

[link]


én ezt sajnos nemtudom értelmezni, nem értek hozzá..


jelenleg ilyen tevékenységet folytatok:

-ruhákat veszek családtagoknak használtan, ha esetleg nem jó a méret felteszem őket újra-vagyis nekem erről hogyan legyen számlám?


-eladom a saját kinőtt ruháinkat


kb havonta max 1000ft bevételem van ha épp vesznek valamit, éves szinte NAGYON MAXIMUM 10ezer, de inkább 5-6


rám vonatkozik e ez a dolog?

kell e adóznom?


2011. nov. 6. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Kicsit távolról közelítve:

Eddig az adóhatóság a portál üzemeltetője által beszedett pl. 5 Ft feltöltési díjból kb. 1 azaz egy forintot kapott. Ugyanakkor te kb. 1000Ft-al járhattál jobban. (995Ft)

Most ez úgy nézne ki, hogy az 1000Ft-ból 200Ft menne a "közösbe". De mivel a portálok felé nem jelentetted be az adószámodat,nem kötelező (Még), így az adóhatóság nem tud veled mit kezdeni. A nagy ötlet: Vélhetően lekérik a nevet, címet és rákérdeznek az összegre, hogy mennyit vallottál be adózásra. Ha kevés akkor bünti.

Hogy ezzel ne kelljen foglalkozni nekik, kell kérned adószámot, majd adómentességet kell kérned. Tehát most megint ott vagyunk, hogy nem kell adót fizetni egy bizonyos éves jövedelemig. ( 5mFt)

Szerintem miután kiderül mennyi forgalmat bonyolítanak így a magánszemélyek biztos, hogy valamit kitalálnak a következő évben.


Úgy néz ki nem érdekli az adóhivatalt az összeg, így kell kérni, kiváltani. Persze nem ismeri el az eladással kapcsolatos számlázott portál költséget. (Legalábbis nem tudom kiolvasni e cikkből.) A példámban is említett feltöltési díjat.


Köszi a cikket!! Nekem is jól jött! A francba.

2011. nov. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a mai napig nem tisztázott, hogy hogyan lehetne a vaterán teljesen hivatalosan üzletelni.
2011. nov. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Az kimaradt, hogy az eladási jutalékból is alig kap a közös. Ha maradok a példámnál akkor 6% jutalék esetén 60Ft a levonás. Ebből elvileg a 25%-a az adó. De még mindíg több, jóval több marad az eladónak.


Az miért jó az államnak, ha ezek, főként a megunt, használt cuccok az utak mellett, kályhákban vagy éppen a szemétben landolnak időnek előtte. Amikor még lehetne használni. Az lesz a vége, hogy az olcsóbb cuccot leüti a vevő és a drágábbat kéri el. A portál is rosszol jár és az állam is.

2011. nov. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

első vagyok:


Ez meg pálfordulás?

[link]

2011. nov. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!