Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tesznek velem olyan...

Mit tesznek velem olyan esetben ha a munkáltatómhoz két fizetési letiltást érvényesítettek, mindkettőt levonják?

Figyelt kérdés

Egy éve banki tartozás miatt fizetés letiltást érvényesített

a végrehajtó így jelenleg levonják a fizetésem 33 %-át ami a törvényi maximum.

Ma napon újabb letiltási kérvényt kapott a munkáltatóm önkormányzati tartozás miatt.

A 33% már foglalt akkor ilyenkor mi fog történni?


2011. nov. 7. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:

" levonják a fizetésem 33 %-át ami a törvényi maximum. "


Nos ez nem egészen így van.A fizetésnek maximum az 50%-át vonhatják le.

2011. nov. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom most én vagyok tanácstalan, de az biztos hogy 33 % ot vonhatnak mert szó szerint az szerepel a végrehajtási határozaton hogy az adós munkabére a törvényi előírás szerint 33%-ig terhelhető és kérik ennek a mértéknek megfelelő levonást.
2011. nov. 7. 09:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen ez igaz.Egy behajtócég max.33%-át vonhatja le a béredből.De ha több cég követel vagy gyerektartást is kéne fizetned akkor a fizetésednek max 50%-ig terhelhető a levonás-..

Most két dolog lehet

1.A végrehajtó levonja továbbra is a fizetésed 33%-át,majd az önkormányzat is levonja azt az összeget ami még megengedett.Így a fizetésed 50%-a mehet a tartozásokba.

2.A végrehajtó levonja továbbra is a fizetésed 33%-át,és az önkormányzat vár amíg a végrehajtó által lévő tartozás meg nem szűnik.Addig az önkormányzati tartozásod kamatozik,és amikor már megszűnt az első levonás,rögtön elkezdik vonni szintén 33%-ban az önkormányzat a pénzét persze jóval több összeggel fogsz addigra tartozni..

2011. nov. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem.

Tehát akkor valamit ki kell okoskodni a főnökkel mert már így is a banki levonás miatt alig marad pénzem(minimálbérből vonják).Szerintem az önkormányzatot kijátszuk a buliból mert az nemigen tud pár tízezer forint szemétdíj miatt balhét csapni viszont az OTP még vagy 10 évig vonja a százalékot.

Egyáltalán jogosan követeli a három évvel ezelőtti szemétdíjat? Mert tőlem egy lapát szemetet sem vittek el soha azért nem is fizettem.

2011. nov. 7. 10:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Jogosan követeli akár 5 évig visszamenőleg ha van szemétszállítási díj,Ebbe egyébként beletartozik az,hogy a nagy szemét konténereket ahová a mindennapi szemetedet dobod elszállítják..Te nem a szemét lapátolásért fizetsz hanem a szemétszállításért..Gondolom nem viszed személyesen minden szemetedet magad a szeméttelepre..vagy igen??

Még valamit..Az önkormányzat ugyanolyan kemény tud lenni mint az OTP.Ne csodálkozz ha a pár ezer forintos önkormányzati tartozásod a kamatokkal jócskán megugrik majd..(ezt majd kalkuláld bele mindenképpen)

2011. nov. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok..

Én a helyedben írnék az önkormányzatnak egy levelet,hogy szándékodban áll fizetni de jelenleg havi X.összeget tudsz utalni..

Megírod,hogy már így is levonják a fizetésed 33%-át és ezért nem áll módodban csak havi (mondjuk 5000 forintot,vagy te tudod mennyit tudsz) fizetni..Amint módodban áll magasabb összeget is utalsz majd( mondjuk a kérdés az hogy mennyivel is tartozol nekik) Ez azért lenne jó lépés,mert 1. megvan a szándék hogy fizetni akarsz.(de lehet hogy nem érdekli őket) 2.Így kevesebb lesz a kamatod..

2011. nov. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A két követelést arányítani kell és ennek megfelelően kell letiltani az adós bérének az 50%-át.
2012. jún. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!