Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postai utánvételes dolog?

Postai utánvételes dolog?

Figyelt kérdés

Ha a postán feladok egy terméket és tegyük fel kerül a postai költsége pl. 100 forintba és a termék eladási árát én pl. 100 forintba határozom meg, akkor feltüntethetem azt valahol, hogy a postai díj+ termék díj összegét kell kifizetnie a címzettnek?!


Tehát:

Termék ára: 100 HUF

Postázás összege: 100 HUF


Megérkezik a címzetthez és ott 200 HUF-ot fizet a postásnak azért, mert kifizettetem vele a postázás összegét is.


Ezt így lehet? Fel tudom ezt a postáznál valahol tüntetni?


Köszi a segítséget.



2011. nov. 7. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:

A feladóvevényen be kell jelölni, hogy utánvétes. Remélhetően a címzett így is átgveszi.


Ha aukciós portálon adtad el akkor már eleve tudja a vevőd, úgy kellet kiválasztania, hogy utánvétes és drágább mint simán előre utalva a termék ár és posta költség.

2011. nov. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Személyes eladást jelöltem meg átvételnek.

Mivel a hölgy ezt nem tudja vállalni, így megkért, hogy postázzam el neki. Én megírtam, hogy hajlandó vagyok rá utánvétellel, de azonkívül, hogy a terméket kifizetni, a postai költséget is ki kell fizetnie.


A termék ára egyébként 150 forint. Amiből adódik ugyebár, hogy a postai költség drágább lenne/lesz alapból, mint maga a termék, amiről 'beszélünk'...


Köszi a segítséget amúgy.

2011. nov. 7. 10:45
 3/5 anonim ***** válasza:
És előre utalással nem akar a hölgy fizetni? Neki olcsóbb, neked biztosabb, hogy biztosan megérkezik a pénz. Az utánvételes postázási mód vatera,teszveszen nem a legjobb, mondjuk én ezek mellett webáruházat is üzemeltetek, kb. 1 év alatt még nem volt olyan, aki nem fizette volna ki a postásnak a végösszeget (postaköltség és termékek ára). Az utánvétel drága. Nem tudom mit adtál el, milyen értékben, de kb. 1000 Ft-tól indul az utánvételi postaköltség. Ha mondjuk 200 Ft. a termék értéke, akkor a vevőnek se igazán éri meg 1200 Ft-ot kifizetni érte. Egyébként a postán érdeklődj, hogy hogyan kell kiszámolni az utánvétes postaköltséget az adott levélre (csomagra). Számít a súly, az ajánlást ki kell fizetni (215 Ft.), plusz az utalványdíj, ami 5000 Ft-onként ugrik. Talán ennyi.
2011. nov. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Expressz-es dologról beszélünk és egy cumi- üvegmosó keféről, amit 150 forintért raktam fel, mert megakarok szabadulni attól, amit nem használtunk és 'lomnak' tartok, mert csak a helyet foglalja. Normál ára a neten 1000 forint felett van... de a hölgy meg azt szeretné, ha elpostáznám neki normál borítékba. Csak, hogy a termék maga nem fér bele abba, mert nem 5 centi... én meg nem vagyok hülye, hogy kifizessem a postaköltséget.


Na mindegy ... írtam neki e-mailt, de még nem válaszolt..

2011. nov. 7. 16:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Tehát ezek szerint nem akar előreutalni? Mert abból nem jön le egyértelműen nekem ez, hogy konkrétan nem akar előre utalni. Azt mondta, hogy a személyes átvétel számára nem megoldható. De a postázásnak ez a kétféle módja van: előre utalás után postázod a címére (tehát már kifizette postaköltséggel együtt) VAGY utánvétellel feladod, ekkor jóval több a postaköltség (ami szerintem már neki sem érné meg), ekkor neked kell kifizetni feladáskor a postaköltséget és a postás úgy adja oda a címzettnek a csomagot, hogy neki kifizeti a teljes összeget és te pedig majd megkapod a postától. Ha megkérdezted és konkrétan azt a választ adta, hogy előre nem utal, akkor mondd meg neki, felejtsétek el az egészet, mert te pedig nem adod föl ezer valahányszáz forintért, mert nem vagy biztosítva afelől, hogy át is veszi a küldeményt. Valameddig tárolja a posta, de ugye ha ez visszamegy hozzád, mert a címzett nem vette át (kvázi nem is fizette ki), akkor kidobtad az ablakon a postaköltséget. Ezt így mondd meg neki. Mivel nem vatera, teszvesz, így semmi hátrányod nem lesz abból, hogy visszalépsz. Arról nem is beszélve, hogy ha az volt ott, hogy személyes átvétel, akkor a vevő miért akar postázást. Te így nem vállalod írd meg neki.
2011. nov. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!