Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet akciós egy termék...

Hogy lehet akciós egy termék ha felment az ára? Panaszt hol érdemes tenni?

Figyelt kérdés

Tescoban tapasztaltam ezt többízben. Most legutóbb a Pampers sleep and play pelenka ára ment fel, tavaly a literes borsodival csinálták ugyanezt:

áremelés után kiírták hogy Akció.

Szerintem ez a vásárlók tudatos megtévesztése, ami büntetendő. Szeretném elérni hogy elálljanak ettől a magatartástól vagy bírságolják meg őket.

Biztos mással, más üzletekben is előfordult már hasonló.


2011. nov. 10. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Apám még régen (jó pár éve...) karácsonykor a madaras teszkóban akart venni akciósan egy dvd-lejátszót/írót a tv-hez. Akkoriban még drága volt. Kiírták, hogy akciósan 60.000 Ft, a kasszánál beütik és 99.000-et akartak volna lecsekkolni :D De aztán végülis 60 volt az ára csak a rendszerbe "elfelejtették" átjavítani.... :D Amúgy szerintem a fogyasztóvédelemhez lehet ilyenkor menni.
2011. nov. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Katoonene ***** válasza:

Tesco ellen nincs semmi esély. Neked kell figyelned az árakat, blokkot ott helyben egyesével átnézni, stb.


Karácsony környékén az akciós borok körülbelül 20-40%-al drágábbak, hirdetik. Erről pontosan tud mindenki. Bírságolni is szoktak. De egy Tesco nem érez meg egy 150 milliós bírságot. Többet nem fognak büntetésként kérni, mert a Tesco széttárja a karját: rendben, nem tudjuk kifizetni, akkor lesz kevesebb. Minden évben több száz millió (akár milliárd) forintra büntetik meg. Egy-egy Tesco áruház 20 millió bevétellel dolgozik egy átlagos napon, emellett ott van a hétvége, ünnep, és ez még egyszer hangsúlyozom, átlagos üzlet, nem autópálya melletti, stb. Ki lehet számolni, 500 millió forint felett a havi bevétel, ez szerintem alacsony számítás (azt nem tudom, mennyi a tiszta haszon, mert 20-90 % körül dolgoznak)

2011. nov. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem igazán érthető a kérdésed. Mert! Ha egy akciósnak hirdetett terméket veszel és érvényes az akció dátuma akkor nyugodtan mehetsz a vevőszolihoz és az eredeti ár és akciós ár különbözetét kötelesek visszafizetni. Ha meg még nem vetted meg csak mondjuk az ár ellenőrző alá tartottad és nem azt az árat hozza ami meg van hirdetve akkor annak meg az árát le fogják ütni és akkor már megtudod annyiért venni amennyiért hirdetve van. Másik eset ha egy terméket pl 15e -ért láttad és akcióba kerül legközelebb és az akciós ára több mint az előzőleg látott 15e Ft. Az meg azért van mert van a rendszerben egy régebbi a 15e Ft-nál drágább ára is és abból számítják az akciós árát. Ez akkor csalás elvileg ha nem létezik a rendszerben az a régebbi ár.
2011. nov. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!