Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vám szempontjából a szállítási...

Vám szempontjából a szállítási költség beleszámít az áru értékbe ebayes rendelésnél?

Figyelt kérdés
Kérlek, ne hülyének nézzetek, hanem segítsetek, mert nem találok erre választ. Ugyanazt a terméket általában meg lehet vásárolni ugyanonnan (Hong Kong) pl 60$+free shipping vagy 30$+30$shipping költségért (és egyéb variációk, de a végösszeg mindig kb ugyanannyi), vám szempontjából jobban járok, ha olyat keresek, ahol minél nagyobb a shipping és kevesebb a termék értéke, vagy teljesen mindegy? Nagyon szépen köszönöm, ha válaszoltok!
2011. nov. 22. 00:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Amennyiben (es altalaban szinte mindig) az elado rairja a vampapirra az aru erteket, akkor a vamosok (ha megfogjak a csomagot) az aru ertekenek a 25%-at fogjak toled kovetelni.

Elofordul, hogy nem allitjak meg a csomagot es siman megerkezik hozzad, de ha megallitjak, akkor jobban jarsz ha az aru erteke minel kevesebb. En a $30 aru + $30 shippinget valasztanam ugyanannal az arunal.

2011. nov. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még 150$ alatt nem állítják meg. Áfát nem követelhetnek csak ha azt van okuk feltételezni hogy kereskedelmi mennyiséget vettél valamiből. A vám meg 8%, de mondom, ilyen kis összegnél nem tesznek rá semmit. Simán átjön a határon.
2011. nov. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

kedves ma 23:11 - Honnan szerezted az informaciod? Esetleg linket kozolhetnel.

En sajat tapasztalatbol beszeltem; usabol kuldtunk csomagot szuloknek es mikor a csomag helyett az osok levelet kaptak, hogy fizessek ki az afa-t, a telefonban az ugyintezo azt mondta: $21 felett, 25% afa, ha ajandek, ha nem.


Legutobb vitaminokat kuldtunk es a vam megallitotta a csomagot. A vitamin boltos szamlat emailben elkuldtuk a vam egyik munkatarsanak, bizonyitva, hogy a vitaminok erteke kevesebb mint $21, es igy a csomagot tovabb engedtek. De volt mar olyan is, hogy szuloknek fizetni kellett, mert dragabb volt a cucc mint $21. Minden esetben ajandekkent kuldtuk a csomagot, termeszetesen ezt a vamhivatal nem veszi szamitasba.

2011. nov. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor 21$ felett mindenképp számítsak áfára és vámhoz szaladgálásra, ha Hong Kongból rendelek?
2011. nov. 23. 12:13
 5/8 anonim ***** válasza:

nem mindenkeppen. Nekem 5 csomagbol egyet nem allitottak meg amit kuldtem a szuliemnek.

A parom 5 csomagjabol 4et megallitottak.

Az egyik ismerosom legutobb 2 helyrol kapott cuccot. Amit en kuldtem tobbszaz dollar ertekben azt megkaptak, amit egy masik haverja kuldott 40 dollar ertekben azt megallitottak.


nem tudom mi alapjan dontenek a vamosok, de nincs emberuk sem idejuk minden csomagot megallitani. remenykedj hogy a tiedre sem lesz :)

2011. nov. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
napi szinten rendelek ebayről és még semmit nem fogott meg a vám
2011. dec. 7. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vámot a csomagolásra írt vámértékre vetik ki.

Leginkább csomagra írt vámérték a mérvadó.

Ha követhető küldeményként kapod a cuccot, akkor tutira ellenőrzik.

Ha futárral rendeled, akkor dettó ugyanez: ellenőriznek és ha eléred a 22 eurós határt, akkor ÁFA.

Hogy a szállítási díjat megÁFÁzzák-e a futárok.

Valószínűleg nem. A DHL valami közel 3090 forint vámügyintézési díjat [a DHL megelőlegezi Neked pár napra a lerovandó vámot] is kifizettet minden 22 eurót elérő csomagra (22 euró alattira is rendeltem DHL-lel, arra nem tettek vámügyintézési díjat).


Ha valamire nagyon szükségem van és gyorsan kell, vagy törékeny, akkor DHL szállítást kérek (esetleg UPS-t). A vámot és áfát megfizetem, mert szükségem van rá és a leírt feltételek alapján érthető, hogy nem akarok sokat várni rá.

Normál postára még nem kellett se vámot se áfát fizetnem.

Szerencsém volt.

35 eurónál nagyobb értéket nem rendeltem postán.

Mármint a ráírt vámérték nem volt 35 eurónál több (a ráírt értékkel nem próbálok csalni - ha 35 euró akkor írjanak rá annyit).

Valószínűleg a 20 érték+40 szállítás könnyebben átmegy a vámellenőrzésen vámmentesen. És ha a 20 van ráírva vámértéknek, akkor nem vámolnak mag.

2016. ápr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs nagy szaladgálás akkor sem, ha vámot kell fizetni.

Legalábbis nem a vámhivatalhoz.

Kapsz egy postai levelet, esetleg e-mailt, hogy kitöltve szkenneld be a valós értékekkel a vámárunyilatkozatot és ezután majd mondják mehetsz a csomagért a postára pár nap múlva és ott megfizettetik a vámot, áfát, postai vámügynöki díjat - ez olyan 1500 forint körül van, ha nem nőtt azóta.

2016. ápr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!