Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 16 évesen lehet online tőzsdéz...

Kujmandosz kérdése:

16 évesen lehet online tőzsdézni? Ha igen hol? Melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Ahhoz érteni is kell, nem úgy van hogy most én tőzsdézek, és akkor enyém a világ.

Vannak erre oktatások, "tőzsdei tanfolyamok".

2011. nov. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
84%
De lehetséges 16 évesen?
2011. nov. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Számlát szüleid nevére nyithatsz csak. Azt nem tudják ellenőrizni hogy ki kattingat a vételre és eladásra.


Gyerünk rajta tőzsdézz, szeretném elnyerni a pénzedet.

2011. nov. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Linkoln ***** válasza:
100%

Szia!

Nos figyelj, látom kedves válaszokat kaptál :)

A Marketiva nevű cég neked van kitalálva, nemkell feltöltened pénzt, kapsz 5 dollárt, illetve 10000-t virtuálisan, ami ugyanaz cska nemlehet kivenni.

Nyithatsz 1 dolláros pozíciót, ami szinte semmi, mert pl 1dolláros pozícióvl kifogsz egy nagy bukást elbuksz kb 1 centet.

A lényeg marketíván bármilyen kis összegű pozíciót nyithatsz, nemkell feltölteni pénzt, és minden megvan ami kell, ha akarsz feltölthetsz akár 1 dollárt aztis feltöltik nemkell minimum 1000dollárokat feltölteni a számláűdra ha akarsz feltölteni.

Szerintem a kor nemszámit annyira a tőzsdézéshez, 16évesen ha gyakorolgatod, ugyanugy belerázódhatsz mint egy 30éves csak temár mire felnösz talán menő üzletember leszel :)

Tényleg nemtudom mennyire vagy otthon benne szoval nemakarok tippeket adni mert lehet lazán jobb statisztikákat csinálsz mint én, szal marketiván nemtudsz veszteni, csak bekell regelni azt kiprobálni ha MOST KEZDED.

!!Nah most a kérdésedreis válaszolok kicsit.

Szóval ha 16éves vagy egyszerüen irsz az élő chatban egy magyar adminnak, aki elmondja hogy a szüleid vállalják rád a felelősséget akkor nyithatsz számlát az ő nevükön legálisan.

Összegezve marketiva honlapjára menj fel és irj egy adminnak, vagy hagyd ki öket belöle, szólsz szüleidnek h nyitsz nevükre egy számlát, kapsz rá 5 dollárt, és ha megy töltessz rá fel pénzt.


Öhm és még amit tudnod kell hogy adóköteles vagy ha szerzel pénzt itt, de ez nempara egységesitett adókulcs van szal szimplán csak 16%a a jövedelmednek adó, amit elektronikusan bevallhatsz az apeh oldalán letölthető nyomtatványkitöltővel, és a kitöltött nyomtatványt elektronikusan beküldöd az ügyfélkapun keresztül.


De sztem már dec 22. van, idén nemhinném h adóznod kéne, meg ez a jövő még, én csak azt mondhatom h sok sikert, remélem bejön neked a tőzsde.

Ha van vmi kérdésed irj egy üzenetet.

2011. dec. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a tozsdezeshez a penzen kivul nagy onfegyelem kell azt javaslom, hogy ha el akaod kezdeni akkor kezdd el nyugodtan tanulni most, utana meg, ha mar tul vagy az elmeleti dolgok alapveto megismeresen akkor demo szamlan elkezdhetsz gyakorolni, amit addig csinalj amig 100% biztos nem vagy abban, hogy ez elesben is menne.

Ezt ertem:

- a broker ceg tesztelesere, hogy megbizhato-e. Tobbet is kiprobalhatsz, sot ki is kell, hogy megtalad a neked megfelelot, megbizhatot mert nagy kulonbsegek vannak es sok koztuk aki nem tiszte4sseges. Ne hagyd magad rabeszelni erre vagy arra, halgasd meg a tanacsokat de penzt csak arra bizzal akit megtapasztalsz, hogy erdemes rabizni.


- a kereskedo platformra, hogy megtanuld hogyan mukodik, es hogy neked melyik felel meg.


- a kereskedesi strategia(id)ra, hogy mennyire nyeresegesek, es mennyire bonyolult, egyszeru, vagy melyik idoszakban alkalmasak a kereskedesre.


- magadra, hogy mennyire tudod fegyelmezetten betartani az osszes szabalyt, megtanulni a a money managementet, stb...


Mire ezekkel vegzel be is toltod a 18-at es ugy vaghatsz neki a dolgnak, hogy legalis is, es van egy kis eselyed arra is, hogy keress vele, ne csak bukj.


Az teny es valo, hogy a tozsdezes eleg kocakazatos penz kereset, de ez mellett igen jovedelmezo is tud lenni ha esszel csinalja az ember, igy ne hagyd magad lebeszelni, viszont nagyon komolyan keszulj ra es tartsd be minden apro szabalyt betu szerint mert a tozsdezok legtobbje azert vesziti el a penzet mert turelmetlen, telhetetlen, kovetkezetlen.


En magam is forex tozsdezek, ha erdekel tudok atkuldeni par anyagot ingyen es bermentve. Irj ide privibe ha erdekel.

2011. dec. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Linkoln ***** válasza:

A brokerek kiválasztásáról csak annyit hogy:

Az új ismereteket is belevéve, továbbrais a marketívát javaslom kezdésnek.

2 fő fajtája van a brókercégeknek ahol lehet számlád.

1. a retail, 2. a ECN röviden

A retail brokerek nagyon reklámoznak, kis pénzekkel nyithatsz számlát, mindent megadnak hogy hamar kereskedhess, nekik az a jó hogyha egyik eladó aki vesz másik elad akkor kiütik egymással, és nemis viszik ki a világpiacra az ajánlatokat, csak ha muszály.

Nemkell nekik fizetni semmit csak spreadet szal hogy nem ott veszi meg a valutát ahol akartad hanem kicsit alacsonyabb áron, ill fordítva.

Lényege, hogy nekik az a jó ha buksz, vagy sok pozíciód van de az nemjó ha nagyon jolmegy neked.

Retail broker rosszat akar neked, cselesen ált ráis tesznek egykét lapáttal hogy nejöjjön össze, babrálnak az árakkal spreadekkel sebeséggel stb.

De!! van neki előnye, mégpedig kis pénzelis indíthatsz így megtanulhatsz ott tőzsdézni stb. ot jobb kezdeni,

de én akkoris ecn brokert javasolnék, persze ne halgass rám vaktában, csak tudd hogy 2 fő fajtája van a brokereknek.

Az ecn brokerek kiviszik a világpiacra a vételed, igy díjat kell fizetni mert a bankok nyelik el szépen lassan a pozíciód.

Ált ugyszokták h miután lekereskedtél 1 000 000USD-t levesznek 20-150USD-t a számládról+ a spread.

Viszont ezek megbízhatóbbak, stabilabbak, és jobbat akarnak neked mint a retail brokerek.

A legtöbb broekr retail amit látni, mer a kezdő kereskedők 90%a kapásbol elbukja a pénzét az nekik jó kis jövedelem, így reklámmal csalják oda a sok kezdőt.

Jah majd elfelejtettem, a normális stabil retail brokereknél ált nemlehet 10-20dollárral számlát nyitni, mert ahhoz hogy kivigyék a vételed a világkereskedelemre, jó nagynak kell lennie, igy ált 1000-1000 000USDos vételeket szoktak leadni.

Szóval ECn brokerhez kell némi tőke, oda akkor mnnék hamár biztos vagyok benne hogy érdekel a kereskedelem és soakt gyakoroltam, addig jó a retail nekem

2012. jan. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Csak 18 felett engedélyezett. Azt hiszem.
2012. jan. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!