Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hova tennéd a pénzedet, hogy...

Hova tennéd a pénzedet, hogy biztonságos helyen tudd és ne inflálódjon?

Figyelt kérdés
Bizonytalan világban élünk. Nem szeretném elkölteni a pénzemet. Befektetési megoldásokat várok.
2011. nov. 26. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Nos az én vessző paripám még mindig az arany pontosabban a befektetési arany. De semmikép sem a bankok.

Hogy mért pont az arany?

Hát az egyik okot te magad is említed az infláció

Nincs rá hatással, se az hogy ki az elnök se a háború.

2011. nov. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés, mindjárt jönnek a "Vegyé' aranyrudat mer' azt meg tudod fogni és értékálló" kaliberű válaszok, de az arany ára jelenleg soha nem látott magasságokban van, és ha rendeződik valamikor az EU-s adósságválság, akkor meredek csökkenésnek indul az ára.

A külföldi valutákkal is ez a helyzet, mindennek az ára (ami megbízható) az egekben ráadásul, az átváltási költségek miatt sem biztos, hogy veszteségmentesen lehet kiszállni a dologból...


Ellenben az ingatlanárak most mélyponton vannak, szóval egy nagy egyetemvárosban, ahol könnyen ki lehet adni külföldieknek (vagyis újabb építésű, extra felszereltségű, frekventált helyen levő lakást kell keresni) ropogós valutáért cserébe, már nem is olyan rossz ötlet. Csak itt a levegőben levő 3%-os ingatlanadó eléggé csődközeli helyzetet teremthet, ha valahol kivetik...


A magyar bankbetétek hozamai is bőven infláció felett vannak, és a bankcsődök sem valószínűek (és 20millióig amúgy is van betétbiztosítás), ellenben elég nagy az aggodalom, hogy egy esetleges államcsőd esetén a kormány az argentin példát követve lenyúlja ezeket (a magánnyugdíj pénzek ellopása pedig azt bizonyítja, hogy a kormánytól nem áll távol az ilyen gondolkodás).


Szóval, én is tanácstalan vagyok...

2011. nov. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nahát még egy okos tojás (bocsi)aki semmit se tud az aranyról meg úgy általában de dumál. Aranyat nem azért kell venni mert megfoghatod arra tartsál barátnőt. Az aranynak mindig is volt értéke és lesz is mert nemes fém és ritka (még ritkább is lesz meg drágább is mert a föld arany tartaléka kb 12-13 évre elegendő, amit megéri kibányászni). Amíg a pénzek csak virtuális fizető eszközök addig az arany bárhol bármikor érték. Erre példa a dollár, valamikor rá volt nyomtatva a dollárra, hogy 1 dollár = 1gramm arannyal. Aztán kivonták mögüle az aranyat és máris csak egy virtuális fizető eszköz lett.

Példa az arany értékállóságára

1906 dédnagyapádnak volt 42.5 uncia aranya az akkoriban 1 uncia arany 20 USD vol akkor az ugye 850 USD. Ezért vehetett egy Ford T Modelt ami akkor nagy luxusnak számított. De a dédfater jó fej volt és nem költötte el az aranyat meghagyta neked. Akkor az pl 2010 ugyan az a 42.5 uncia arany 52500 USD lett mert 1 uncia 1235USD volt. Ennyiért 2010-ben megvehettél egy Ford Explorert ami szintén nem taliga kategória.

Itt láthatod, hogy az arany mennyisége maradt de az értéke nőtt és közben volt háború is.

Aki nemesfémet birtokol (pl aranyat) annak volt és van pénze meg lesz is tökéletesen mindegy, hogy forintnak vagy dollárnak vagy kreditnek hívják majd.

2011. nov. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Első és harmadik csillagos ötös! Én pont így képzeltem el. Ingatlant semmiképpen nem vennék, mert nekem kifejezetten nyűg lenne. Az aranyból tényleg egyre kevesebb van, mindig érték volt és az is marad. De itthon nem vennék, mert könnyen mellé lehet nyúlni.
2011. nov. 26. 21:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Első és harmadik uaz. Végül is lehet külföldről is venni aranyat de a mellényúlással nem kell aggódnod. Megnézed, hogy van e olyan cég aki befektetési arannyal foglalkozik

és szerepel a london good delivery listán. Na az olyantól nyugodtan vehetsz. De ha nem szerepel ezen a listán se jelent semmit legalább is szerintem. Legfeljebb,hogy nem az általános 12,5 kilóssal foglalkozik hanem mondjuk kisebb mennyiségekkel. Sőt teljesen konkrétan venned se muszáj mert van olyan cég amelyik egy programon keresztül lehetővé teszi hogy valamennyi úgymond önerővel plusz kis melóval megkeresd az aranyhoz szükséges összeget.

Szóval lehetőségek vannak csak élni kell vele.

2011. nov. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kapcsolódó kérdés: hol tartanád az arany rudacskákat, milyen súlyúakat érdemes inkább venni? Úgy látom, minél nagyobb tömböt vesz valaki, arányosan annál olocsóbb. Ha pedig készpénzre van szükségem, hol tudom eladni?
2011. nov. 30. 18:20
 7/9 anonim ***** válasza:
2011. dec. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, offolok. A kormány nem nyúlta le a magánnyugdíjpénztári pénzeket, azok még mindig az adott illető nevén vannak. Akkor történt volna lopás, ha az már nem az adott illető nyugdíjszámlájához tartozna. Remélem, érthető!! Csak hogy tisztázzam ezt az oltári nagy butaságot, amit a kettes hozzászólásban olvastam. Bocs az OFFért!
2011. dec. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most látom csak volt kérdésed. Szerintem kicsiben menj nagyban egyenlőre úgy se menne hacsak nincsenek milliárdjaid. Kezd mondjuk 5-100g-ig. Kinek tudod eladni hát bármely befektetési arannyal foglalkozó cégnek. Akinek vagy akinél én vagyok az a cég vállalja ,hogy a tőle származó aranyat visszavásárolja aznapi legjobb áron. Tárolni tárolhatod otthon vagy széfben. Nekem ezzel pl megint csak nem lenne gondom mert a cégnek vannak széfjei pl Svájcban és ott el lehet helyezni persze nem ingyen.
2011. dec. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!