Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Le tudná írni valaki, miért...

Le tudná írni valaki, miért nem olyan jó más (nyugati) országokhoz képest, magyarországon a munkaerőpiac helyzete?

Figyelt kérdés
egy sulis előadáshoz kéne pár gondolat.. köszi
2011. nov. 26. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Jónak egyáltalán nem nevezném,de az mondjuk tény,hogy míg rengeteg magyar megy ki nyugatra ennek-annak,szakembernek de egyszerü fizikai melósnak is,addig itthon nagyon kevés a külföldi,pláne a Nyugat-Európából érkezett munkavállaló.


Amúgy ez az egész szerintem egy nagy politikai maszlag.

2011. nov. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Katoonene ***** válasza:
68%

Pár gondolatod tudnék csak hozzáfűzni, de ha kész van az iskolai előadásod, szívesen elolvasom, ha linkelnéd nekem privátba, érdekelne a gondolkozásmódod..


Amikre én gondolnék..persze mások még hozzá tudnak tenni.


- 89' után rengeteg gyár zárta be kapuit, ez a komplett keleti országrésze mai napig kihat (legnagyobb gyárvárosok arra vannak, például BAZ megyében Miskolc)

- a multik benyomulása nyomán a KKV szektor, de hozzátéve a mikro vállalkozói réteg folyamatos nyomás alatt van (árban főleg)

- szigorodó szabályzók miatt egyre nehezebb a vállalkozások helyzete (szintén KKV szektor)

- évről évre kevesebb cég bővül, növekedik, természetesen a multiknál nincs gond, de normális munkahelyeket tekintve, ami nem az adható legminimálisabb fizetést adja, az nagyon kevés (nem lesz mindenki menedzser, de egyik áruházláncnál tipikusan a pénztárosok a jogszabály által előírt minimálbérnél kevesebbet kapnak, hol 500, hol 5000 Forinttal havonta, a felelősségről ne beszéljünk)

- vállalkozói kedv elég minimális, ami szintén kevesebb új munkahelyet ad


Fókuszálva a munkavállalókra, amit talán tapasztalni tudtam:

- Magyarországon a mobilitás alacsonyabb más országokhoz képest,akár elköltözni máshova, akár napi több órát ingázni, kevesebben hajlandóak, bár ha tegyük fel nekem havi 80-100 ezerért kéne megoldanom a havi ingázást autóval, vagy busszal/vonattal 80 kilométer távolságból, és nem állnák nekem, el se tudnám fogadni, hisz miből élnék mellette?

- szakmunkák imázsa romokban, míg a közép és felső fokon képzettek száma az egekben

- sokszori nyelvtudás hiány

- a gyakorlatlanság (nem arra gondolok, hogy nincs papírja az egyénnek arról, hogy hol dolgozott) hanem az élet dolgairól

- nyugathoz képest lényegesen kevesebb a cafeteria, benzinköltségszámla, stb.


a legújabb tervezett/bevezetett jogszabályok


Remélem találsz valami hasznosat, spontán ezt tudtam neked írni, egyébként középsuliba kell az előadás?

- sajnos néha a frissen végzetteknél a munkához való hozzáállás rosszabb, mint a 30 feletti társaknál, kötelezőt elvégzi, se több, kevesebb előfordulhat (kivételek vannak)

2011. nov. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%

Ez nagyon összetett. Kereslet képesítés nélküli, olcsó munkaerőre lenne leginkább. Az ilyen munkaerő aránya viszont alacsony, és általában foglalt. Ez azt eredményezi, hogy a képzett rétegek jóval képzettségi szintjük alatti munkákat kénytelenek végezni - természetesen képzettségükhöz viszonyítva alacsonyabb jövedelemért.

Más szemszögből, kissé egyszerűbben: ma Magyarországon létrehozunk egy magasan kvalifikált réteget, akiket foglalkoztatni nem tudunk. Legalábbis csak nagyon kis részben tudunk.

És most rasszista leszek, de az egész rákfenéje valahol ott kezdődik, hogy a képzetlen rétegek meg tudnak élni munka nélkül is. Ha nagyobb lenne a kínálat a képzetlen, olcsó munkaerő piacán, csökkenne ezeknek az értéke, ezáltal rengeteg munkához olcsóbban jutna hozzá a vállalkozási szféra, ami annak fellendülését eredményezné. Mert itt van elásva a kutya, nem éri meg vállalkozni, mert egy fél országot vesz az ember a hátára vele. A vállalkozás pedig ugye sokaknak munkahelyet teremtene. Ezzel szemben, még a meglévő vállalkozások is csak költséget csökkentenek, többek között elbocsájtanak, vagy nem vesznek igénybe bizonyos szolgáltatásokat, ott a másik oldalon ez bevételkiesés, amit megintcsak kompenzálni kell.


Remélem érthető, bár lehet nem sokat segít.

2011. nov. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!