Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladtam vaterán egy AK-47-es...

Eladtam vaterán egy AK-47-es Air soft fegyvert és most a vevő visszaköveteli a pénzét garancia néven. Mi legyen most?

Figyelt kérdés
A termékről kérdezte, hogy van-e valamilyen hibája, én mondtam h csak a tus lett megragasztva. Aztán az árát lealkudta 19-ről 16-ra postával együtt, magyarul én fizettem neki, hogy megvegye olcsóbban. Aztán amikor megkapta a csomagot, jött az e-mail, hogy élne a visszafizetési garanciával, mert potyognak ki a csavarok, meg szétesik az egész és utaljam vissza a 16 000Ft-ot amit fizetett plusz a postaköltséget ami 1050 ft. Na már most mikor én feladtam nem volt ilyen baja, hogy kiessenek a csavarok meg minden. Megfenyegetett, hogy eljön és megkeres és Polgári Perrel is fenyegetett, ha nem fizetem ki neki azt a 17 050 ft-ot. Szerintetek mit lehet ilyenkor tenni? Ne írjak neki? És ha visszautalom neki a pénzt, akkor lehet hogy megtartja a fegyvert és jól át is lettem vágva.
2011. dec. 4. 13:05
1 2
 1/11 tetro ***** válasza:
tegyél rá magasról. miért nem vette át személyesen? használt cuccot vett magánembertől, miféle garanciáról beszél? írj vissza neki, hogy pereljen.
2011. dec. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De képet is raktam fel, ahol láthatta, hogy a tus ragasztva van....
2011. dec. 4. 13:18
 3/11 A kérdező kommentje:
Én is ezt írtam :D De az apoén, hogy írja h nincs pénze és utaljam vissza neki. Mondtam neki, hogy nem. Erre írja h perelni fog. Megnéztem az árakat :D Hát szerintem se fog, max ha megnyeri a lottót :D
2011. dec. 4. 13:19
 4/11 tetro ***** válasza:
nem hogy értelmetlen perelni, de jog alapja sincs. magánszemélyként használt termékre nincs garancia.
2011. dec. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi.
2011. dec. 4. 13:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Esetleg azt felajánlhatod neki, hogy ha kifizeti a postaköltséget, ami 2x1050 Ft, akkor visszautalod a maradék pénzt. De amúgy nem vagy rá köteles, perelni biztosan nem tud.
2011. dec. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

hogyne tudna perelni...és a jogalapja is meg van rá, ha nem a leírásnak megfelelő volt a meghirdetett áru


kérdező, ha a leírásnak teljes mértékben megfelelt az eladott áru, akkor nem tartozol neki semmivel, ha viszont nem, akkor köteles vagy visszavenni

2011. dec. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Alapfelállásban minden interneten vásárolt termékre van 2 hetes elállási idő. Ha magánemberként adtad el, akkor is. Ebben az időszakban követelhetik vissza a pénzüket, cserébe vissza kell küldeniük az árut.

Tehát az ügymenet a következő lenne: ő visszaküldi az árut, te megkapod, utána visszautalod az áru értékét (a postaköltséget nem). Mindketten elbuktátok a postaköltséget 1-szer, te pedig hirdetheted újra.


Ez az elmélet. Gyakorlatilag nem hiszem, hogy 16ezer Ft-ért perelni fog (a saját ügyvédi költsége többe kerülne).

2011. dec. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

"Alapfelállásban minden interneten vásárolt termékre van 2 hetes elállási idő. Ha magánemberként adtad el, akkor is."


ne beszéljél már hülyeségeket

1 8 nap az elállási idő

2 nem vonatkozik magánemberekre

3 csak kereskedelemre vonatkozik, az online aukció NEM kereskedelem

2011. dec. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy levonod a posta költséget, küldje vissza az árut aztán megy a maradék pénz. Engem pár éve 100ezer forinttal vertek át volt rendes számla, de az ügyvéd ara is azt mondta nem éri meg pereskedni érte
2011. dec. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!