Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a maximum...

Mit tegyek, hogy a maximum GYED-et megkapjam?

Figyelt kérdés

Első gyermekem GYED-e lejárt 2011.04.22-én. 04.26tól táppénzre mentem- a régi szabályok szerint. Munkáltatóm

betegszabit fizetett a 3 napra.Ez lett a tégyás alapja

második babámmal,aki 2011.szeptemberben született.Mi lesz a

GYED alapja ?Megoldás lehet,ha leszámolok a tegyás alatt,

majd magasabb bérért pár napra visszamegyek dolgozni ?


2011. dec. 12. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk jó lenne tudni, mennyi a jövedelmed.


Az viszont semmiképpen nem megoldás, hogy pár napra visszamégy, mert a gyedet NEM a szerződés szerinti béredből számolják, hanem az igénylést megelőző évben 180 bérezett nap alapján. Ha ilyen nincs, (és nálad nincs) és az az oka, hogy táppénzen, gyeden, tgyáson voltál, akkor a korábban kapott ellátás alapja lesz az gyed alapja is.

2011. dec. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az első válasz jó.

A tgyásnak hogyan lehetett az azévi 3 betegszabis nap az alapja?

2011. dec. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Másodiknak: mert a tgyásnak 180 bérezett nap híján a tényleges jövedelem az alapja. Ha 3 nap akkor annyi.
2011. dec. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Oké, köszi. Valamiért leragadtam annál, hogy az igénylést megelőző évet nézik, de ebben az esetben a jogosultság napját megelőzően "keresnek" bérezett napot.
2011. dec. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez csak a tgyásnál van így , a gyednél nem:D
2011. dec. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindenki hasznos választ adott,köszi !Azért pontosítanék

tegnapi kérdésemen.Első gyermekem utáni GYED lejárt 2011.

04.22-én.86.000 Ft GYES-et kaptam.Személyi alapbérem 125000, munkaviszony keretében.

2011.04.26-től veszélyeztetett terhesként táppénzre mentem,de mivel az ide vonatkozó jogszabály csak május l.el változott(.vesz.terhes keresőképtelenség első napjától jogosult táppénzre), nekem még betegszabi (bér 70%-a) járt a 04.22 és 04.26 közti időre.Ez után számolták a TGYÁS-t. Ami 50.000 Ft.Második gyermekem 2011. szeptemberében született. Nem szeretnék rosszabbul járni, mint az első GYEDemmel.Mennyi most a GYED maximuma ? Mit tegyek annak érdekében,hogy megkapjam ezt a max.-ot?

2011. dec. 13. 09:57
 7/10 anonim ***** válasza:
A gyed max a mindenkori minimálbér kétszeresének a 70%-a, ez 2011-ben br. 109200 Ft. Már nem tudsz tenni semmit annak érdekében, hogy max. gyedet kapj, hiszen azt a 2011-es jövedelmedből nézik. Itt nem volt 180 bérezett napod, így megnézik, hogy mit kaptál többségben, az alapján fogják számolni a gyeded.
2011. dec. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
125 ezer forinttal nem is kaphattad volna a gyed maximumot, hiszen a max gyed alapja ennél 30 ezerrel több (jelenleg 156000).
2011. dec. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.A tegnapi pontosítások után

kérdezném meg újra, hogy mondjuk leszámolok a munkahelyen,

1 hónapig lemondok a Tégyásról, azaz ellátatlan leszek, aztán újra felveszem a munkaviszonyt mondjuk 180 ezer Ft/hó

bérért(diplomás vagyok), és utána igénylem a gyedet, megoldás lehet e? Tehát 2011-ben leszámolok, 2012-ben vissza-térek a munka világába, majd megigénylem a gyedet.

Ha jól számolom 2011. szeptemberében világra jött gyermekem után a tegyás mindenképp 2012-ben fog lejárni.

Kérlem , aki tud még, segítsen ! Előre is köszönet érte !

2011. dec. 14. 10:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de eddig nem láttam, hogy írtál.


Nem, nem megoldás, csak akkor lehet megoldás, ha ezzel a 180 ezerrel 180 napot dolgozol.


Ha nincsen egyáltalán bérezett napod (bér, amiből vonnak egészségbiztosítási járulékot) sem az igénylést előtti évben, sem pedig a szülést közvetlenül megelőzően, akkor a gyed összegét semmilyen formában nem befolyásolja a béred. Akkor sem ha mondjuk 2 hónapot dolgozol. Csak akkor számít, ha 180 nap van, amikor ezt a bért kapod.


Ha nincsen 180 bérezett napod, akkor annak az ellátásnak az alapja lesz a gyed alap is, amit utoljára kaptál - a táppénz.

Ha a táppénzed alapja 125 ezer volt, akkor a gyedé is ennyi lesz.

Mint írtam ezen csak akkor változtathattál volna, ha 180 napot dolgozol magasabb bérért.

2012. jan. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!