Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendeltem néhány terméket az...

Rendeltem néhány terméket az 1játékbolt webáruházból, azonban nem küldik és nem lehet velük kommunikálni semmilyen úton, hogyan tudnám lemondani a rendelésemet?

Figyelt kérdés

December 3-án adtam fel a rendelést, aznap a megrendelt játékok mellett szerepelt a szállítási dátum (múlt péntek). Ugyanakkor több eltérő információ is szerepel a weboldalukon, pl. hogy 1-2 nap múlva már szállítanak, az ÁSZF-ben az van hogy 8 munkanapon belül, de már 6 munkanapon belül-t is olvastam...Pénteken nem jött meg az áru, hétfőn sem, kedden felhívtam őket de vagy foglalt volt a vonal, vagy kicsengett de bemondta az automata, hogy minden vonal foglalt és írjak az email címükre. 3 email címükre is írtam, nem válaszoltak. Ma sem lehet őket egész nap elérni, holott még az első visszaigazoló levélben az áll, hogy folyamatosan értesíteni fognak arról, hogy mikor érkezik meg az áru.

Szerintetek mit tegyek? Egyrészt kellene a játék mert kb. 5-6 üzletben néztem meg és sehol nem volt, itt viszont meg lehet kapni. Másrészt elutazunk a hétvégén, tehát ha most nem hozzák akkor már felesleges. Mi van akkor, ha írok nekik egy lemondó levelet, hogy nem kérem a termékeket és ha jön is a futár, nem vesszük át? Lehet valami következménye?


2011. dec. 14. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:

1. melyik cég?

2 elérhetőségének, minimum az emailnak működnie kell.

Ha ez utóbbi nem akkor ők bukták.

Az ÁFSZ megengedi, hogy emailben lemond! Ezt tartsd meg a későbbiekben hátha kell.

Ha futár jön és nem mondtad le előtte akkor visszaszállítás költségei a tiéd.

2011. dec. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Minitoys Kft, 1jatekbolt.hu.


Köszi a tanácsot, holnapig kapnak esélyt hogy válaszoljanak, de utána megírom az emailt. ÁSZF szerint ha nem felel meg az áru, akkor 8 napon belül vissza lehet küldeni nekik, szóval gondolom akkor az is belefér, hogy lemondom mielőtt még meghoznák.

2011. dec. 14. 19:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Már az elején megadhattad volna a bolt nevét akkor pontosabbat írok.

Az Ő részükről ennyi a lényeg:

"Az 1jatekbolt.hu webáruház oldalai szerzői jogvédelem alatt állnak. A tulajdonos előzetes hozzájárulása nélkül tilos az online játékbolt oldalainak vagy azok részeinek (szöveg, fotó, grafika) feldolgozása, értékesítése vagy bárminemű felhasználása. A jogosulatlan felhasználás büntető- és polgári jogi következményeket von maga után. A tulajdonos követelheti a jogsértés abbahagyását és kárának megtérítését. ÁrGép"


A Te részedről pedig ami Neked fontos lenne:

"Az elállás joga:

A megrendelt árucikk kézhez vételétől számított nyolc napon belül vásárlóinknak joguk van elállni vásárlási szándékuktól. Ebben az esetben a Minitoys KFT. köteles a sérülésmentes, eredeti csomagolásban lévő árucikkért kifizetett vételárat visszatéríteni a vásárlónak legkésőbb az elállást, illetve az árucikk visszaszolgáltatását követő harminc napon belül. A visszatérítés a szállítási költségre nem vonatkozik, valamint az árucikk visszajuttatásának költségeit is a megrendelő viseli. "

1. sérülés mentes csomagolás! Ez vicc! Hogy próbálod ki? A fogyasztóvedelem nem támogatja az ilyen igényeket! A tőled telhető legjobb tudásod szerint becsomagolod és visszaküldöd a terméket. Persze hiánytalanul. Ha sérült akkor arra az eladó költséget számolhat fel.

2. pénz visszafizetés: a teljes vétellel kapcsolatos költséget vissza kell fizetnie. Áru érték + kiszállítás. Neked csak az esetleges visszaküldés költségét kell állnod.

Ha még az áru nincs átadva szállításra akkor azt minden gond nélkül email vagy telefon segítségével lemondhatod.


Ellenben jó lenne ha a cég adatai fel lennének sorolva, valamint az adatvédelmi nyilatkozat száma is.

Valamint nem lenne hátrány ha fontos, vevőket érintő infókat nem rejtenék el, hanem egy közvetlen menüpontban el lehetne érni. ( Előírás. )

Nem ártana ha feltüntetnék a garanciális illetve szavtossági fltételeket.


Szóval lehetne rajtuk fogni rendesen. Vélhetően nem magyar az anyacég!


Ma 15.-e van. Matematikailag 3+8 az 11, ami dátum meghaladja a 8 napos szállítási határidőt. Értesítés nincs, amit az ÁFSZ tartalmaz. Így minden gond nélkül elállhatsz.


"Lehet valami következménye?"

Ha következményt akarnak akkor amit leírtam azzal erősen kompenzálni lehet a dolgot.

2011. dec. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hú, köszi szépen a kimerítő választ! Igen nekem is gyanús így utólag a cég, úgyhogy megírtam nekik az emailt a lemondásról és hivatkoztam a korábbi leveleimre, melyben infot kérek a szállítási időről. Amúgy hiába küldik ki a futárt, holnaptól már itthon sem vagyunk, nem lesz aki átvegye. Nagyon remélem, hogy nem fognak hepciáskodni de igazad van, szerintem nem érné meg nekik ezek alapján.
2011. dec. 15. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!