Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem is tudom, lehet-e vele...

Nem is tudom, lehet-e vele már érdemben kommunikálni?

Figyelt kérdés

A párom iszonyú nehéz típus.

Sokszor önző, türelmetlen, frusztrált. Ezen utóbbi két tulajdonságát én nyugodtan, értelmesen el is mondom neki, ha nagyon megbánt velük. Erre a válasz hangfelemelés (amit nekem tilos, persze, merthogy "ki tudna rohanni olyankor a világból, annyira idegesítő" hacsak megnyomok hangsúllyal egy mondatot is - nem vicc), a helyzet és az én viselkedésem nevetségesnek való titulálása, apróbb hisztéria, gúnyolódás ("jó hogy ilyen jó emberismerő vagy!").

Bezzeg ő feltételezhet mindent rólam, ezt úgy előadhatja, hogy a bicska kinyílik a zsebemben.


Félre ne értsetek, mondom neki, hogy ezt ne. Szépen, nyugodtan, értelmesen. Mire ő, gúnyos hangsúllyal: "jó, rendben, tudom hogy bennem van a hiba!"


Mindig szorgalmazom hogy beszéljük meg felnőttek módjára a dolgot. Az ő részéről valahogy mindig hangfelemelésbe torkollik. Mintha a falnak beszélnék.


Ha véletlen figyelmetlen vagyok (kinn felejtem a tejet egy órára pl.) már kritizál, rossz a kedve, úgy kell engesztelni. Ha meg én megjegyzem, hogy 2 órája hagyta nyitva az ablakot a kisszobában és kihűlt - de ok, megértem hogy elfelejtette, viszont ő is legyen megértőbb, na akkor viszont felcsattan hogy a két dolog nem ugyanaz. Ha én valamit összehasonlítok kettőnk hibái közül az valahogy sosem ugyanolyan szerinte.


Ma már odáig is eljutottam, hogy kimondtam őszintén: vele képzeltem el az életem és örülök hogy gondoskodó meg kedves sokszor, de ezek a kb. 2 hetente fellépő, ilyen mértékű veszekedések már néha elgondolkodtatnak sokszor, és nagyon fontos lenne hogy tudatosan csiszolódjunk.

A válasz? "Jó, hát jó hogy kiderült, te hogy is érzel" (ilyen gúnyos hangsúllyal)


A vicc, hogy ezért a viselkedésért hagyták már ott. Mégse fogta fel, hogy amiatt volt, mert szerinte ő tesz eleget (bevallom, lassan tényleg változik, de igen-igen lassan).

Csak engem meg már széttép ez a dolog. Legtöbbször kedves, aranyos, de ezek a veszekedések menetrendszerűek, és tényleg megingattak, nem vagyok biztos hogy egy ilyen személyiséggel le tudnám élni az életem, alapjaiban megváltoztatni meg úgyse lehet.


Most igazából azért írtam ezt is le, hogy kicsit kiadjam magamból, persze tanácsokat szívesen fogadok, de tudom hogy a nagyja a "dobd ki" lesz...


2011. dec. 3. 11:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, azt kihagytam hogy elkényeztetett és mérhetetlen kisebbségi komplexusban szenved.
2011. dec. 3. 11:49
 2/3 anonim ***** válasza:
Na persze, azert uvolt, mert kisebbsegi komplekszusa van. Tudod mit kellene csinalni, csinald ugy ahogy jonak latod.
2011. dec. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az írott szó elégtelen eszköz arra, hogy érzékeltessem veled, kedves Kérdező, mennyi empátiával, aggodalommal mondom, amit mondok. Hagyd el ezt az embert. Pszichikai bántalmazó - és "energiavámpír". Megoldatlan konfliktusai vannak önmagával, amelyekről tudomással bír ugyan, de rendezni, a saját erejéből, nem tudja őket. A segítséget ugyanakkor gyerekes duzzogással - nemcsak elutasítja, - visszaveri. Te kommunikatív vagy..a legjobb eszközt: a verbalitást választanád, hogy a mérgező helyzetek valahogy feloldódjanak. Ő ezt nem akarja, mert valahogyan élvezi a jogosnak vélt sértettséget, megbántottságot - a sebnyalogatást. "Kielégülést" talál abban, hogy minden belső "gubancát" rád vetítheti, sőt: okolni akar téged értük. Bonyolult dolog ez. Veszélyes az ilyen személyiség: aláás, gyengít..megrendíti az önbizalmadat, mert - ahogy látom - te szeretettel, érteni akarással fordulsz felé, ami sebezhetővé tesz. Magadban keresed majd a "hibát" (ami, természetesen, nincs) amiért képtelen vagy a (nem verbalizált) lelkiállapot-változásait követni, azoknak..megfelelni. Ő pedig -tudat alatt - elégedetten figyeli a vergődésedet.


Átmentem ugyanezen a folyamaton - még súlyosabban. A személyiségem kis híján "ottmaradt" - de a 24. óra meghozta a döntést. El innen! Egy ilyen kapcsolati helyzet empatikus és altruista embereknek életveszély. "Sorstárs" mondja - kérlek, gondold ezt át. Védd meg magad.

2011. dec. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!