Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy szól pontosan a törvény?...

Hogy szól pontosan a törvény? Ha minden igaz, akkor a munkáltató rendelkezik a munkavállaló szabadnapjainak egy részével. Ez mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés
Azt jelenti, hogy akkor adja ki, amikor ő akarja, de a munkavállaló saját maga dönti el, hogy mivel tölti a szabadnapját? Vagy azt, hogy meg is mondja neked, hogy mi a "napi program"?
2011. dec. 15. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%

szabadnapod programjához semmi köze a munkáltatódnak


kifejtenéd kicsit bővebben a kérdést, mit értesz azon, hogy megmondja a napi programod? szabadságról vagy szabadnapról/pihenőnapról beszélsz? milyen munkarendben dolgozol?

2011. dec. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

úristen, dehogy mondja meg h mi legyen a napi programod :D :D te jó ég, hány éves vagy??

a szabadságok háromnegyed részével rendelkezik ő. ennyi. úristen :D :d

2011. dec. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősömnek megmondta a főnöke, hogy például 27-én szabadnapot kell kivennie és kötelező programként elmennek például terembe focizni. Mert az addig okés, hogy azt mondja, most ne vegyél ki szabit, mert szükség van rád, de az, hogy amikor kiveheted még meg is mondja, hogy mi legyen a program... ilyenről még nem hallottam. Ha így áll a szitu, akkor munkanapként kéne nézni és fizetnie kéne a munkáltatónak. Mint egy továbbképzés. Vagy hogy van ez?
2011. dec. 15. 20:43
 4/11 A kérdező kommentje:
A sztorihoz az is hozzátartozik, hogy munkából fakadóan ilyenkor nincs meló. De ez így akkor sem normális, az más kérdés, hogy így oldják meg. Csak most hallottam ilyet először, gondoltam megkérdezem itt, mik a reakciók. :)
2011. dec. 15. 20:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Ilyenről még nem hallottam, szerintem ezt ne4m teheti meg! Mindenki saját maga rendelkezik a szabadnapjaival!
2011. dec. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
persze, hogy nem teheti meg...de attól még a haverodnak muszáj menni, mert kell a munkája ...éljen magyarország (sic!)!
2011. dec. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De ennyi erővel ne rúgjon gólt a munkáltatónak, nehogy kirúgják másnap?! ez egy vicc, teljesen ki van szolgáltatva az ember.
2011. dec. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hát pedig ez a magyar valóság
2011. dec. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

arról van szó hogy a munkáltató (a főnök) megmondhatja hogy mikor adja ki a szabadnapjaid egy részét, meg hogy mikor van rád szükség, és mikor ne menj.


ahhoz senkinek semmi köze nincs hogy mivel töltöd a szabadnapod.


de ha már erről van szó, a főnök is emberből van és meg lehet vele dumálni a dolgokat, hogy "ekkor szabadságon szeretnék lenni" egy hónappal korábban megmondom, és akkor mindig úgy szerveződnek a dogok hogy jó legyen.


Egyébként meg az én munkahelyemen csak az a lényeg, hogy el legyen végezve a feladat jól meg lehetőleg időben, a kutyát se érdekli, hogy ki mikor dolgozik rajta. Én van hogy hétvégén is, meg van hogy elalszok és csak 10-re érek be.van hogy estig bent vagyok, van hogy nem. van hogy olyasmit kell csinálnom amire senki nem tanított. Nem zavarnak a kihívások. van hogy unalom van, van hogy rengeteg a munka.


A szabadnapok számával meg nem szoktunk foglalkozni, legyen kész a munka, a papírra meg majd írunk valamit.

szorgalmas vagyok akkor több a szabadidőm.

2011. dec. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A hivatalos verzió az, hogy a munkavállalónak járó szabadság egy részével a munkáltató rendelkezik, egy részével pedig a dolgozó. Ha szabadságon van az ember, akkor a munkáltatónak ahhoz semmi köze, és hivatalosan nem is kötelezhet rá, hogy itt vagy ott jelenj meg, ezt vagy azt csinálj. Nagyon fontos gazdasági érdekből visszarendelhet a szabadságodról dolgozni, de arra fizetés jár, és még az ebből keletkezett károdat is köteles megtéríteni (például afrikai körútra fizettél be, és a munkáltatótól legalább 15 nappal korábban kértél szabadságot, amit engedélyezett is).
2011. dec. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!