Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Feljelenthetem a baratnom a...

Feljelenthetem a baratnom a rendorsegen aki tartzok nekem de nem irtunk rola papirt?

Figyelt kérdés
Baratnomnek adtam kolcson uzletre penzt es mar 1 eve tartozik.Sajnos nem irtam papirt mert megbiztam benne de azota sem fizetett hiaba zaklatom naponta 3x felhivom.
2011. dec. 21. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Feljelentheted, de mit mondasz? Ellopta a pénzt? Nem. Hát akkor meg milyen bűncselekmény történt?


Mivel nem írtatok róla papírt, ezért törvényileg nem lehet kötelezni hogy fizesse vissza.

2011. dec. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tartozol nekem egy millió forinttal, add vissza vagy megyek a rendőrségre!

nah ugye.....

2011. dec. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Írjál neki egy levelet hogy tartozik neked x+1M Ft-al (ahol az x a valós tartozás összege) és szeretnéd, ha idén szilveszterig rendezné a tartozását...

Erre ő válaszol (ha szerencséd van) és jelzi, hogy ő csak X-el tartozik neked!


Innentől már van róla papírod (vagy emailed, vagy hangrögzítésed)...

2011. dec. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A 3-ik válaszolónál a zöld kéz! :)
2011. dec. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Polgári pert indíthatsz!
2011. dec. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Ő jelenthet fel téged zaklatásért, AZ ugyanis tényleg bűncselekmény, pénzzel tartozni meg nem az...
2011. dec. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fenyegesd meg, hogy feljelented az APEH-nél (újabban NAV). Ha nagy összeget adtál neki, nem fogja tudni igazolni, hogy honnan vette, és megbüntetik adóhiány miatt. Ha meg vállalkozó, akkor egyéb sara is lehet, talán nem hiányzik neki egy vizsgálat.
2011. dec. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De mindent telefonon beszeltunk meg,azt is amikor kerte, es azota is minden telefonon zajlott.Azert remenykedtem,hatha a telefonbeszelgetesek jok lennenek bizonyiteknak.De lehet egy rendort kellene megkerdezni hatha....Azert koszonom a valaszokat.
2011. dec. 25. 05:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!