Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van sok ilyen termék...

Miért van sok ilyen termék (rendelés) a neten?

Figyelt kérdés

Nekem már kellett 1 vagy 2 kis könyvecskét is rendelnem netről, mert kellett a munkámhoz. De sajnos ezek a kis könyvek olyanok voltak (külön külön rendeltem, nem egybe, és nem egy időpontban) hogy maga a könyv olcsóbb volt mint a szállítási költség.....


Tehát a könyv volt kb 400 FT a szállítás meg egy ezres.....Ha nem lett volna rá nagyon szükségem akkor végigjártam volna 20 könyves boltot is (vagyis ha ráértem volna).



Mi értelme van annak hogy a szállítási költség többe kerül mint maga a termék?


Mert pl néztem osztrák könyvesboltokat is, ott az van hogy (forintba átszámolva) 900-100 FT-os rendelés alatt és 10ezer FT-os rendelés fölött nincs szállítási költség.

Most ez csak egy példa volt amit láttam.



Veletek már fordult ilyen elő hogy maga a könyv (vagy természetesen más termék) olcsóbb volt mint maga a szállítási költség?


2011. dec. 22. 09:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy itt sincs szállítási költség 10ezer FT fölött.
2011. dec. 22. 09:30
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem tök érthető, hogy a szállítási költség annyi, amennyi, tekintve hogy a futár nem viszi ki olcsóbban. Innentől neked mint vásárlónak kell eldönteni, hogy megéri-e a temék a plusz pénzt.

Én elég spórolós vagyok, ezért inkább személyesen szoktam átvenni, ha rendelek valamit.

2011. dec. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az áruból amit vásárolsz neki igen kicsi haszna van, viszont a futárt és a benzint meg valamiből fizetni kell
2011. dec. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze, szerintem már mindenkivel előfordult (aki napi szinten használja, és él az internet adta lehetőségekkel)


Hogy mi értelme van?

Nem kell órákat buszozni, belvárosban parkolóhelyet keresni-és fizetni-. Gyakorlatilag ki sem kell lépned a lakásból. Kényelmes

Ahogyan te is írtad: KELL valami és NINCS IDŐd rohangálni érte.


A szállítási költségen csak a vevő tud spórolni, oly módon, ha személyesen veszi át. A posta és a futár díjai fixek.

2011. dec. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fordult elő ilyen velem. Adtam el terméket az egyik online piactéren úgy, hogy maga a termék fele annyiba került, mint a futár szállítási költsége, de összességében még így is kevesebbet fizetett a vevő, mintha boltban megvette volna ugyanazt. Konkrétan így is összességében 50%-ába került az eredeti bolti árnak. Tehát így is megérheti, ezért van sok ilyen rendelés a neten. 29N
2011. dec. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha elég sokat rendelsz egyszerre, akkor a disztribúció egy részének kihagyásából származó haszon nagyobb mint a szállítási költség.


Szállítási költség gyakran akkor is van, ha nem interneten rendelsz. Benzin vagy buszjegy. Ezenkívül időráfordítás, kényelmetlenség, (terméktől függően) cipekedés.

2011. dec. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!