Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lehet ennek a sztorynak a...

Mi lehet ennek a sztorynak a következménye? Fel akarnak jelenteni csalás és sikkasztás vádjával! Vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

A sztory a következő:


Kb 2 hete egy férfi egy internetes árverésen (v betűvel kezdődő) megvett tőlem valamit, rá 1 hétre megjött a pénz, én becsomagoltam és fel is adtam postán a terméket! (erről csak a számla van meg) De elméletben még a mai napig nem ért oda, Az illető azt mondta h mivel én nem adtam fel ezért rendörségi eljárást fog indítani csalás és sikkasztás néven! A postán nem lehet utánajárni a csomagnak mert sima egyszerű csomagként lett feladva!

Ennek most mi lehet a következménye?

Amúgy 1900 Ft-ról van szó..


2011. dec. 22. 09:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

A számlát amit a postán kaptál ne dobd ki,mert az a bizonyíték hogy te elküldted a csomagot,így a csalás ténye már nem áll fent.A sikkasztás eleve nem is létezett a te esetedben.AZ illető egyén csak fenyegetőzik(ha komolyan gondolta volna,akkor utána néz,hogy mit jelent a sikkasztás ténye..)

Egyébként semmi következménye nem lesz,legfeljebb annyi,hogy ha elviszi a bíróságig(mert elviheti,feljelenthet ha akar) akkor a bíró kiadhatja,hogy a vételár összegét(levonva a postaköltségedet) ad vissza az illetőnek..


Egyébként én 1900 forinton nem idegeskednék egy hülye alak miatt.Vissza utalnám a pénzt neki..

2011. dec. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Ha csomagkent adtad fel a postan akkor ki kellett toltened feladovenyt azt kuld el neki mailban a masolatot. Ha a feladovenyt kidobtad nincs mit tenni vissza kell utalni a penzt.


Ha egyszeru levelkent adod fel akkor lehetseges hogy nem lehet utanna jarni a dolognak (2kg-ig tudsz ilyet feladni ugye). Ha o kerte hogy ilyen modon postazd akkor meg nincs reklamaciora lehetosege. Mostanaban divat hogy kovethetetlen postazast ker, majd miutan megerkezett a csomag koveteli a penzet vissza...

2011. dec. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

csomagot lehet követni tudtommal, hogy kézbesítették e.

sima levelet ami nem ajánlott, azt nem. Azt úgy hazudják el, ahogy akarják, hogy nem érkezett meg, mindig mindent ajánlva, vaterán főleg.

2011. dec. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

ő kérte simán?

mert elvileg fel kell ajánlani a vevőnek h ajánlott vagy sima


ha ő kérte simán övé a felelősség

2011. dec. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

2000 Ft-tal nem foglalkozik a rendőrség. Akkor tudna valamit tenni ellened, ha mondjuk 100 emberrel csináltad volna meg ezt.


Ha a feladóvevényt kidobtad, akkor nem tudod bizonyítani hogy feladtad.


Kapsz egy negatív értékelést és ennyi. A sikkasztás és csalás az teljesen más kategória mint ez.

2011. dec. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%

Nem hinném, hogy nagy következményei lennének....

De azt ajánlom, hogy hívjad fel a posta ügyfélszolgálatát (feladás dátuma, név és cím alapján biztosan rá tudnak keresni)

2011. dec. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A postán név és cím alapján nem tudnak utánanézni,mivel a személyiségi jogok védelmemiatt minden küldemény ragszám szerint van nyilvántartva.Ha nem ajánlott levélként vagy postacsomagként lett feladva nem nyomonkövethető!
2011. dec. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Napkiraly ***** válasza:
sikkasztás és csalás szabálysértési értékhatárban. Nevess egy jót. Belföldi csomag különben lekövethető, ha meg levélként adtad az ő kérésére, hát beszopta
2011. dec. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! egyfolytában e-mailezik meg telefonál, nem tudok mit tenni, inkább visszautalom neki az összeget! Így rosszul jártam de ez is benne van a pakliban!
2011. dec. 23. 09:08
 10/14 Napkiraly ***** válasza:
NA utalj neki semmit, mert aztán az összes ilyen köcsögkengurú rászokik, hogy visszakérje a lét. Írd neki, hogy kérdezze meg a postán, neked ott van a feladóvevény, szóval csá
2011. dec. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!