Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire kockázato...

Szerintetek mennyire kockázatos Amerikából rendelni? Pl:az ebayről?

Figyelt kérdés
A másik meg, hogy pl:vaterán is sokan úgy csinálják, hogy felraknak egy képet, azon van egy halom XY és akkor lehet választani onnan, és információkhoz oda van írva, hogy rögtön a házhoz jön, tehát ez mennyire lehet kockázatos?Én már hallottam olyat is, hogy +20000 vám is lehet!
2011. dec. 25. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Én csak online shop-okból rendeltem eddig Amerikából, de sosem volt semmi gond.

Vám az lehet, bár nekem még soha nem volt, általában kisebb mennyiségű rendelésnél a boltok vállalják... Ebaynél meg vateránál ez valószínűleg nem így van, de ezt gondolom előre lehet tisztázni.

A szállítással viszont nem szokott gond lenni.

2011. dec. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tetro ***** válasza:

Boltok vállalják a vámot? Azt mégis hogy? Még ki sincs vetve a vám, de ők már át is vállalták? Ilyen nincs...

Az hogy akár 20ezer is lehet a VÁM, az ökörség. A VÁM nem ennyi vagy annyi lehet, fix összeg. Jelenleg 2.5%, ha a termék EU-n kívülről érkezik. És mindig te fizeted meg. Vaterán persze nincs VÁM, mert EU-n belül van. Nem minden esetben szabnak ki amúgy VÁMot, van amikor simán átcsúszik. Van értékhatár is. Attól is függ, hogy magánszemélytől vagy bolttól vásárolsz. Legolcsóbban úgy lehet megúszni, ha magánszemélytől jön a termék, és nincs a dobozban számla, így neked kell majd nyilatkoznod az értékéről.

2011. dec. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én eddig akármit akármikor rendeltem, sosem volt vám. Én nem tudtam, hogy miért nem, csak nem volt.

Nemrég itt olvastam, hogy az amazon.com sokszor "lenyeli" a vámot, ha csak egy-két kisebb értékű dolgot rendel az ember. Ebből értelmeztem úgy, hogy átvállalják ilyenkor.

Bocsánat, nem akartam butaságot írni, nem tudom, hogy megy pontosan a vám fizetése, hála Istennek ezt eddig mindig megúsztam. De ezek szerint akkor tény, hogy nincs mindig, nem igaz??

És ha 2,5% akkor igenis lehet "akár 20.000,- Ft" is, ebben nem látok ellentmondást! Nyilván attól függ, hogy milyen értékben rendel valaki.

2011. dec. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tetro ***** válasza:
lehet persze. ha rendel mondjuk egy motort. vagy öt led tv-t. igaz az ÁFA amit ekkor be kell fizetnie, az a tízszerese lesz a VÁM-nak, és nem csak a termék ár után, hanem a postaköltségre is. Ja de ha motort rendel, akkor még regadó is van :D Szóval igen, a VÁM lehet 20e Ft, egy 800e Ft-os terméknél. Vagyis fixen annyi. + ÁFA 25%, januártól 27%. De az biztos, hogy senki nem vállal át semmit. Egyszerűen csak szúrópróba alapján vesznek ki csomagokat, és vagy átcsúszik vagy nem. Egy bizonyos méret felett szinte biztosan megfogják.
2011. dec. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tobbszor is kuldtunk USAbol csomagot Mo-ra. Amikor az elso csomagot a vamon megfogtak, felhivtuk oket es kerdesunkre a kovetkezot kozoltek: Minden termek, ami nem Eubol erkezik vamkoteles, vagyis az aru ertekenek a 25%os afajat a cimzettnek ki kell fizetni, amennyiben 1. a csomagot megallitjak (szuroproba szeruen) 2. a csomag erteke tobb mint 21 dollar. Miutan a cimzett kifizette a dijat, a csomagot kezbesitik.


Volt olyan csomagunk, ami 21dodo alatti volt (vitamin) de a vamosok nem hittek el. Mi emailben kuldtunk nekik a szamlarol egy masolatot amivel igazoltuk mennyit fizettunk a termekert. Miutan ezt az igazolast megkaptak, tovabbitottak a csomagot az ismiknek.


A felado (ha nem ismeros) akkor a csomagra a valos erteket fogja irni. Ha a vamosok megallitjak es az ertek tobb mint $21 fizetned kell.


Olyan nincs hogy a ceg vallalja a vamot. A vam minden orszagban kulonbozo es azt mindig az adott orszag cimzettje fizeti.

2011. dec. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor nekem eddig úgy tűnik, mindig szerencsém volt, mert bőven rendeltem 21 dollár feletti értékben is terméket, mindig rá volt írva (amazon.com), és sosem fizettem érte semmit. :) Ezek szerint tényleg csak szerencse volt.
2011. dec. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!