Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem tudom melyik lenne a jobb...

Nem tudom melyik lenne a jobb megoldas, segitenetek?

Figyelt kérdés

Jovore lesz aktualis az, hogy osszekoltozzunk a parommal. Kb 210 000 forint lesz a kettonk keresete havonta.


Ebbol 15 000 forintot elteszunk minden honapban, hogy kb 5 ev mulva a baba erkezesere ne legyen gond a hirtelen nagy osszegu kiadas.


Tehat megelhetesre marad 195 000 forintunk.


Most azon gondolkodunk, hogy megprobaljunk- e hitelt felvenni, es vasaroljunk belole egy lakast, eletunk vegeig fizetve a torleszto reszletet, vagy menjunk alberletbe ami rezsivel egyutt kb. 70 000 havonta es mellette sporoljunk a sajat lakasra...


Ha alberletbe mennenk akkor a havi 70 000 ft kifizetese eseten maradna 125 000 forintuk, es 60 000 forintot meg ebbol felre tennenk minden honapban a lakasra. Ami meg maradna, az a 65 000 forint, abbol vasarolnank az elelmiszereket es egyeb dolgokat.


Mivel az orszagban eleg bizonytalan a hitelek alakulasa, ezert a hitel felveteltol tartok egy picit. Az alberlet ellen viszont az szol, hogy havonta dobnam ki az ablakon az arat, ugy, hogy csak az atmeneti ott tartozkodasomat fizetem, es a lakas soha nem lesz az enyem.


Ha viszont a havi 60 000 forintot felre tudjuk tenni alberlet eseten a sajat lakasra, akkor 10-15 ev mulva osszejonne a penz egy 7-10 millios kis lakasra. Viszont ilyen hosszutavon ez is bizonytalan, megse lenne tartozasunk a bank fele eletunk vegeig. Illetve ha nem tudnank fizetni a torlesztot valamilyen oknal fogva, akkor se lakas, se sporolt penz nem lenne, hiszen nem tudnank megsporolni 1 forintot se...



Szerintetek?? :))) Melyik lenne a legjobb dontes? Eleg nehez igy donteni.


2011. dec. 26. 10:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha valami nem ertheto, akkor szoljatok, es megprobalom leirni egyszerubben. :)
2011. dec. 26. 10:42
 2/7 anonim ***** válasza:

"Mivel az orszagban eleg bizonytalan a hitelek alakulasa, ezert a hitel felveteltol tartok egy picit. Az alberlet ellen viszont az szol, hogy havonta dobnam ki az ablakon az arat, ugy, hogy csak az atmeneti ott tartozkodasomat fizetem, es a lakas soha nem lesz az enyem."


Szerintem ezzel meg is valasozltad a sajat kerdesedet.


Azert felvazolok par forgatokonyvet a lehetosegeidbol es dontsd el, hogy mi a jobb/rosszabb.


Nem akarsz eleted vegeig torlesztest fizetni, ami esszeru, de...

Szamold ki, ha fizetsz 7-10 evig egy alberletet es mellette sporolsz a lakasra akkor jobban jarsz vagy rosszabbul annal mintha most vennel fel hitelt es egybol azt torlesztened? Mennyi kiadasod lesz 7-10 ev alatt az alberletre es mennyibe fog kerulni addigra egy lakas?


Ha nem tudodod fizetni a lakast akkor eluszhat, de ha nem tudod fizetni az albit akkor onnan is kiraknak, igy ez a resze egyenlo mert mindket esetben elo kell teremtened havonta egy jelentos osszeget, sok even keresztul.


Ha albit fizetsz kevesebbet tudsz felre tenni, mig ha torlesztest fizetsz es mellette tudsz felre tenni akkor at tudjatok veszelni ha esetleg jon egy nehezebb idoszak.


Ha magasabb torlesztot fizetsz (mondjuk az albi + felretenni valo egyutt) havonta akkor rovidebb futamidore tudsz felvenni igy nem kell eleted vegeig fizetni, hanem lehet, hogy csak addig a 10 evig amig alberletezni akarnal.


Ha esetleg ugy dontesz, hogy ne adj isten kimentek kulfoldre dolgozni, a lakast kiadhatod es "kitermeli" a torleszto reszlet arat.


En sokat alberleteztem es kb egy Bp-i lakas arat kifizettem ugy, hogy a vegen ugyanott alltam ures zsebbel, fedel nelkul, igy nem igazan partolom a dolgot, igaz a hitelfelvetel is eleg rizikos manapsag de a dontes a tied.


Remelem segitettem! :)

2011. dec. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint az albérletre kiadott pénzt egyszerűen kidobod az utcára. Inkább egy egyszerű, olcsó, bővíthető kis házikót vennék, még ha kevés hitel is kell hozzá. Most, hogy az ingatlan árak a béka feneke alatt vannak, jó eséllyel lehet venni olcsón valami kis lakot. Albérlet mellett képtelensg spórolni, a kis házikt viszont lehetőségetekhez képest lehet agyusztálgatni.
2011. dec. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tetro ***** válasza:

azért egy pár egyszerű kérdésem lenne.

ha vennétek lakást, miből teremtitek elő az önrészt? legalább 5 millió Forint. persze gazdaságosabb mint egy albérlet, de sehol nem adnak a teljes összegre hitelt. magyarul addig biztos marad az albérlet, amíg az első öt millió össze nem jön. és a havi 60ezret félretenni hosszútávon irreális ebből a jövedelemből. lesznek majd váratlan kiadások, ünnepek, meg majd jön a gyerek is. ellenben 8 évig kellene spórolnotok csak az önrészre. ha nem vesztek ruhákat, nem jártok el sehová, ha aszkétaként éltek, akkor összejöhet. szóval az albérlet persze pénzkidobás, csak a lakás nem egy hipphopp alternatíva.

2011. dec. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, igen, az a baj, hogy sehogy se olyan egyszeru a dolog ahogy az ember elkepzeli..


Nem tudom mi lesz velunk, hulye helyzet ez igy.

2011. dec. 26. 13:28
 6/7 anonim ***** válasza:

tetro:


Van olyan is, hogy lakas lizing. Igaz, hogy eleg meredek dolog es magasabb a kamata mint a sima ingatlan hitelnek de letezik.


Aztan van olyan is, hogy bedolt hiteles lakast arulnak piaci ar alatt, aminek egy reszet mar kifizettek, igy fel lehet venni hitelt akar a vetelar 100%-ara is ha az erteke magasabb, mert az alapjan szamoljak qa hitelt.


Aztan ott van mint irtam a kulfoldi munkavallalas, amit elotte is meg lehet ejteni, hogy osszesporoljon egy kis penzt az ember, aztan ha haza akar jonni (HA haza akar) akkor van mihez nyulni.


Lehetoseg van, csak donteni kell, utana azon dolgozni, hogy vegig is tudja vinni az ember amit eltervezett, ami nem konnyu de ha mar az elejen feladja vki akkor biztos, hogy nem lesz semmi.

2011. dec. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Számolj egy picit:


20 évre vetítve:

20 évnyi albérlet ára: 240*70e = 16,800,000 Ft

20 évnyi havi 60.000 ft megtakarítás = 14,400,000 Ft


Tehát BIZTOS lakhatásotok van 20 évig és van 14,4 M forint kp-tek.


70e forintból egy ~65 nm-es normális, kultúrált lakást már ki lehet venni. BP-en egy ilyen lakás alsóhangon 15M forint körül megy.

Ha erre hitelt akartok felvenni 20 évre havi 210 nettóval akkor sacc / kb. havi 110e forint törlesztőre számíthattok 20 éves futamidővel + szerződéskötés, ez az amaz, ettől tekintsünk most el.

Vagyis 26,4M forintot fizettek ki a banknak.


Eldöntheted ezek után, hogy melyiket választod:


Kifizetsz ~27M forintot a banknak 20 év alatt és lesz egy saját lakásod, de ha bármi van akkor kilakoltathatnak, nem tudsz költözni ha máshol kapsz munkát, MINDEN hiba (csőtörés, stb) a te költséged

vagy

Szintén 20 év alatt 31M forint árán veszel KP-ra egy ugyan ilyen lakást addig pedig laksz ablérletben, ahol ha bármi elromlik akkor azt a főbérlő megcsináltatja, ha költözni kell akkor azonnal költözhetsz kötelezettség nélkül, nincs gondod semmire és ha megszorulsz egy hónapra valószínűleg a főbérlővel lehet egyezkedni - nem úgy mint a bankkal.


a döntés a tied.

2011. dec. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!