Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Befektetési arany, vagy...

Befektetési arany, vagy befektetési ezüst a jobb megoldás?

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mindegy, ha a kezedbe adják az arany vagy ezüst tömböt. Ha csak papírt kapsz róla azzal kitörölheted.


Minek vennél papíron aranyat vagy ezüstöt? Ha nagy gond lesz akkor úgyis mindegy. Akkor már maradjon Ft ban a pénzed. Akkor van értelme ha a vagyontárgy nálad van.


A világháború után a pénz nem ért semmit. Arany, ezüst láncokkal fizettek a tejért, kenyérért. Mit fogsz kezdeni akkor a papíroddal?

2011. dec. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Aranyat jobban szeretik, bár most elég magas az ára, nem hiszem, hogy feljebb menne. Szerintem várj egy kicsit vele.
2011. dec. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni, hogy melyik a jobb megoldás, melyiknek hogy fog változni az értéke.


Ha nem a hozam miatt érdekel (tehát úgy spekulálsz, hogy megveszed, és arra alapozol, hogy fel fog menni az ára, és később drágábban eladod), hanem vésztartaléknak érdekel nehéz (pl háborús) időkre, akkor bármelyik jó (jelenleg).


Én az ezüstben jobban bíznék, mert az arany mögött nincs használati érték (csak a fundamentum, miszerint az emberek értéket tulajdonítanak neki a ritkasága miatt) és még relative nagy mennyiségben bányászható, míg az ezüst nélkülözhetetlen néhány technológiai folyamatban (pl érintőképernyős vagy lcd-s készülékekben található), és a világ jelenleg ismert készletének már 96%-a ki van bányászva.

2011. dec. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Papirt rolla nekem ne adjanak,csak kézzel fogható dolgot... :D

2011. dec. 3. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!