Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megtanulni a...

Hogyan tudnám megtanulni a tőzsdézést? Tudtok ajánlani valami könyvet vagy cikket (ha lehet magyart)?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és nagyon érdekel ez a téma,lehet, hogy még egy kicsit korai. Matek speces vagyok (heti 7 matek óra), ha ez számít valamit. Lenne hozzá kezdő tőkém is.
2011. dec. 27. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
2011. dec. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én kezdésnek ezt a könyvet javaslom:

[link]

2011. dec. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően egy valami van amit meg kell jegyezni: olcsón veszel, drágán eladsz. :)


Azon kívül inkább a valószínűségszámítás és matematikai statisztikához van köze, mint a sima matekhoz. Trendeket kell észrevenned, illetve minél több információval rendelkezel, annál pontosabban tudod megtippelni mi lesz másnap.

2011. dec. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
.
2012. dec. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én is hasonló cipőben járok. Nem lehet elég korán kezdeni:)

Minden esetre felhívnám a figyelmed egy két fontos tényezőre, aztán csak rajtad múlik komolyan veszed e.


A matek spec sajnos szinte semmit nem jelent, van aki jó a suliban van aki bravúrozik az üzletben. A gyakorlat teljesen más mint az elmélet. Azért előny a magas fokú logika. És az is nagy plussz ha gyorsan képes vagy jó döntéseket hozni (nagy nyomás alatt). Csak a matek hátránya hogy kicsi a fantázia, és így sok lehetőség elkerüli majd a figyelmed.


Online pókert tudnám példának hozni, elég sok párhuzam van a kettő között, nagyon nagy jelentősége van a pszihológiának is magadra nézve. Ha vesztesz ne befolyásoljon és az se ha nyersz. Ezeket lesz a legnehezebb kezelni.


Gondolom azt a tőkét nem te kerested.(elnézést ha tévedek) Így nem vagy tisztában a pénz súlyával. Továbbá még arról sincs fogalmad milyen érzés viszonylag nagyobb összeget kockáztatni esetleg elveszteni.

Ajánlanám hogy menj el kicsit dolgozni legalább egy hónapra. Sokat tanulnál belőle...


Amúgy kezdj el demo-zni alakíts ki stratégiát és hajrá!


Ui:remélem nem egy filmből jött az indíttatás :P

2014. jan. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!