Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Segítsék! A volt főbérlőnk...

Segítsék! A volt főbérlőnk cseszekedik! Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Három hónapja, nem túl derűs körülmények között költöztünk ki az előző albérletünkből.

Szívességi szerződés volt aláírva, valójában havi 30ezret fizettünk.

Feljelentett minket, hogy az utolsó havi rezsit nem fizettük, amit a 60.000ft kaució otthagyásával úgy gondoltuk, hogy nullán vagyunk.

Erre mára behívták a rendőrségre a férjem, mert feljelentették az elmaradt rezsi miatt.


2011. dec. 29. 12:10
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*segítség
2011. dec. 29. 12:11
 2/14 anonim ***** válasza:

Átvételi a kaucióról? Átvételi elismervények a havi bérleti díjakról?


Mi főbérlők vagyunk, de a szerződés mellett minden pénzmozgást írásban rögzítünk, így senki se kerülhet hátrányos helyzetbe. Havonta megyünk a pénzért, viszünk két példányban átvételi elismervényt, amit mindketten aláírunk, hogy átvettünk a bérlőtől X Ft-ot havi bérleti díj, X FT villany, X FT víz, X ft gáz fejében, adott hónapra. Dátum, aláírások.

2011. dec. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem passzol a kategória, de sűrgős és itt többen járnak!
2011. dec. 29. 12:13
 4/14 anonim ***** válasza:
Jelentsétek fel a NAV-nál, hogy valójában a szívességi szerződés albérleti szerződés volt. Többet fog bukni, mint amit nektek kellene fizetni.
2011. dec. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Csekkeket fizettünk, a lakbér kézbe ment. Viszont van e-mailes és sms bizonyíték, amiben tárgyaltuk, hogy mikor jön a lakbérért.
2011. dec. 29. 12:15
 6/14 anonim ***** válasza:

A kérdés,hogy volt-e szabályos szerződés a kaucióról,a bérleti díjról??

Ha volt akkor a főbérlőnek el kell számolnia a kaucióról,vagyis hova lett.Ugyanis a kaució lényege pontosan az ilyen esetekre van kitalálva.

1.Vagy lelakja az albérlő a 2 havi kaucióját,és utána a főbérlővel lerendezi külön ami még maradt a rezsiből.

2Vagy az albérlő kimegy,és a 2 havi kaució a fennmaradó rezsiköltségekbe vagy javításokba megy bele.

Én a férjed helyében számon kérném a kauciómat,és ha nem volt eredeti szerződés,akkor jelezném,hogy "baráti alapon" laktatok és nem tudja miről beszél a tulaj..

2011. dec. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Szerintem is jelentsétek fel őt. Én is voltam már hasonló helyzetben, a főbérlő állandóan feljárkált a lakásba és ha szóltunk nem tetszett neki, a kaukción kívül is akart valamit beszedni (+ a lakbéren kívül).

Mikor megkérdeztem adóik-e, megmutatta az ADÓKÁRTYÁJÁT... Én csak pislogtam, ezzel akarta bizonyítani, hogy adózik.

A képébe röhögtem és 2 héten belül otthagytam. Főiskolásként nem volt midezekre szükségem. Egyébként is nagyon felbőszít, hogy egyese jól megszedik magukat a kiszolgáltatott -akár hallgatók, akár más- helyzetén. Mindenki adózik, de ők ugye nem. Tisztelet a kivételnek!

Bocsi, az én ügyem kicsit más, de szerettem volna elmondani.


Én drukkolok az igazatoknak!!!

24L

2012. jan. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Van azóta valami fejlemény?
2012. jan. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A feljelentésében nem volt szó arról, hogy fizettünk volna, viszont bizonyítékaink vannak. SMS, e-mail.

Sőt a jegyzőkönyvében arról sem volt szó, hogy más is lakott ott a férjemen kívül.

Várunk a szembesítésre.

2012. jan. 15. 21:15
 10/14 anonim válasza:
Rendben, én drukkolok!!!:)
2012. jan. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!