Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érettségi, diploma nélkül is...

Érettségi, diploma nélkül is lehet olyan munkát találni, ami nem fizikai? Tehát diploma nélküli szellemi munkára, vagy nagyon könnyű fizikai munkára gondolok. Női munkakörre lehetőleg.

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed azt jelenti, hogy érettségid sincs (szerintem helyesen ezt akartad írni: ÉrettségiVEL, diploma nélkül...)


8 általánossal gyakorlatilag kizárt a szellemi munka, mivel az ilyen végzettségű embereknek "nincs mivel" dolgozniuk ilyen munkakörökben...


Érettségivel már lehet az ember titkárnő/irodai asszisztens, de sokan jelentkeznek diplomával is ebbe a munkakörbe. Könnyű fizikai munkának pedig ott van az eladó (bár, néhány helyen már ehhez is papírt kérnek) különféle butikokban, vagy pl. "szolárium kezelő" a szépségszalonokban.

2011. okt. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A kérdés helyesen van írva, de ha nehezen értelmezhető, akkor egyszerűbben fogalmazva: szakmunkás végzettségem van (négy fajta is).

Az, hogy valakinek nincs diplomája, még nem jelenti azt, hogy sík hülye és analfabéta.Írni, olvasni, adminisztratív feladatokat ellátni érettségi nélkül is tudok.Számítógépes ismeretem is van annyi, amivel egy irodában is megállnám a helyem.Igaz, a legfontosabbal nem rendelkezem:protekcióval...

De nem kell feltétlenül irodai munkára gondolni.Hallottam valakitől, hogy a gyógyszercsomagolás például egy tiszta, könnyű munka.Sajnos több infóm erről nincs, pedig érdekelne.Vagy például valamiféle asszisztensi munkakör (nem feltétlenül egészségügyben), vagy kreatív, kézügyességet igénylő munkák.Esetleg lehetnék talán ápoló is, bár, ha embereket kellene esetleg emelgetni, azt szerintem nem bírnám.

Arra is kíváncsi lennék, hogy a könyvtárakban, gyógyszertárakban van-e a takarításon kívül olyan munka, amihez nem kell diploma?

2011. okt. 22. 13:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt akartam írni, hogy érettségi nélkül csak hülye lehet az ember, de az a baj, hogy manapság olyan nagy a munkanélküliség, hogy érettségit igénylő munkakörökre is találnak diplomást, és 8 általánost igénylő munkákra is bőven van érettségizett, sőt diplomás jelentkező is.


Amúgy a kérdésedből az nem derült ki, hogy van 4 szakmád is... Azokkal nem tudsz elhelyezkedni? Mert manapság egy jó szakmával többet lehet keresni, mint sok diplomával, mivel szakmunkásokra nagyobb igény van. Szóval, én a helyedben mindenképp a szakmáimmal próbálnék elhelyezkedni.

A képzettséget nem igénylő, de "tűrhető" munkákkal az a baj, hogy nagy rájuk a kereslet (és nemcsak a képzetlenek részéről), és sokszor tényleg csak protekcióval lehet elhelyezkedni.

Az ápoláshoz legalább egy ápolási szakközép kell, és szerintem az asszisztenseknek is kell valamilyen papír, viszont ettől függetlenül még érdeklődhetsz a gyógyszertárban/kórházban, hátha tudnak valamilyen munkát adni, ami nem takarítás.


Amúgy nemrég olvastam valahol, hogy a gyógyszerválogató munkát nagyon szidták, mert napi 8-12órát kell ülni tetőtől talpig steril ruhába bugyolálva, közben zúgnak a csomagológépek (vagyis 0 kommunikációs lehetőség munka közben), és a munka pedig iszonyat monoton, ezért nagyon könnyű besokallni tőle.

2011. okt. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nos, az a helyzet, hogy van egy varrónői végzettségem, de mivel így is elég rossz a látásom, teljesen tönkremenne, ha minden nap a varrással rontanám, ami talán szemrontóbb még a számítógépezésnél is, legalább is az én szemem kevésbé bírja.

Van egy vendéglátóipari és élelmiszer eladói szakmám, ezen kívül ruházati üzletben is dolgoztam, tehát abban is szereztem gyakorlatom.Dajka végzettségem is van, és abban a szakmában is dolgoztam, ez elég megterhelő volt számomra fizikailag.Van cipőfelsőrész készítő szakmám, na de hol van manapság Magyarországon cipőipar?

Valamint van egy számítógép kezelői tanfolyamom, ja és egy üzletkötői is.

Egyik sem áll hozzám igazán közel.Leginkább a művészetek érdekelnek.Kreatív, művészies típus vagyok, de sajnos nem volt lehetőségem ilyen irányban képezni magam.

Kissé elrémítő, amit a gyógyszercsomagolásról írtál.Nem így képzeltem....

2011. okt. 22. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!