Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2012 februárban lejár az...

2012 februárban lejár az álláskeresési járadékom, még nem sikerült munkát találnom.58 éves vagyok. Szerintetek milyen feltételekkel kaphatom az aktiv korúak segélyét és hol kell igényelni? 38 év munkaviszonyom van és 54 es születésü nő vagyok.

Figyelt kérdés
Aktiv koruaknak mennyi segély jár ha lejár az álláskeresési támogatás?
2012. jan. 1. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:

28500 ft/hó. Én is azon vagyok.

Szerintem megkapod, ha más bevétel nincs.

A munkaügyisek adnak egy papírt amivel el kell menni a helyi önkormányzathoz. Ott egy aktív korúak című nyomtatványt kell kitölteni, beadni, és pár héten belül elbírálják. Ettől függetlenül nekem továbbra is be kell járnom pecsételtetni mert az álláskeresést nem lehet abbahagyni csak a pénzt más szerv adja.

Ez már egy védett kor nem hagynak megélhetés nélkül.

2012. jan. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintetek akkor az aktiv koruak segélyéhez szükséges a velem egy háztartásba élők jövedelme is.Ketten vagyunk a férjemmel neki nyugdija van,és megállapithatják ugy is hogy nem kapok ellátást?
2012. jan. 1. 18:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Az teljesen mindegy hányan élnek együtt a munkanélkülivel én is az édesanyámmal élek, itt az a lényeg, hogy a kérvényezőnek milyen bevételei, vagyontárgyai vannak.

Van egy kérdés az íven hogy van e saját földem, a lakás az enyém-e.(a saját lakás nem gond szinte mindenkinek van)

Az nem fontos, hogy a társam is keres, mert attól, hogy egy fedél alatt élünk, nem biztos hogy közös kasszán vagyunk, nem biztos, hogy eltartanak.

Az indoklásba érdemes oda írni, hogy pl. szed-e gyógyszert mert az költség, a fűtés is pénzbe kerül ami télen megterhelőbb, oda kell írni, hogy folyamatosan keresek munkát, a kor miatt nehéz elhelyezkedni, együtt működök a munkaügyi hivatallal stb. hogy lássák, nem egy léhűtővel van dolguk.

2012. jan. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.
2012. jan. 2. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!