Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi a 2010-es álláskeresési...

Mennyi a 2010-es álláskeresési járadék és a segély minimum összege? Ha nekem 2006. 04. 01 - 2007. 01.22-ig és 2007. 03. 02-ig volt csak bejelentett munkaviszonyom, akkor mit kapok? Járadékot vagy segélyt vagy semmit?

Figyelt kérdés
2010. márc. 31. 05:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Az első időpontot jól írtam le, a második helyesen: 2007.03.06 - 2007.07.02-ig tartott.
2010. márc. 31. 05:10
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Jelentkeztél a munkaügyi központban? Regisztrálva vagy? Mert ha jól látom több, mint 2 éve nem dolgozol. Ennyi idő után már csak RÁT-ot kérhetsz az önkormányzattól, annak összege 28500 Ft. De ezt is csak akkor, ha regisztrált munkanélküli vagy. Egyébként nem jár semmi.
2010. márc. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel nincsen meg az 1 év munkaviszonyod összesen, nem jár semmi. Ilyenkor jelentkezz és én is tudom ahogyan az első hozzászóló írta.

Egyébként a munkanélküli 1 év után jár, az első három hónapban az utolsó egy év átlagkeresetének a 60%-a, majd a minimálbér hatvan %-a. De összesen 9 hónapig járna, 1 év munkaviszony után csak 3 hónapig kapnád.

2010. márc. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A jelentkezéstől számított utolsó 4 évet vizsgálják. Ha még holnap jelentkezel, akkor elméletileg beleszámít a 2006.04.01-i napod is. Az első időszakodban így 296, a másodikban 118, összesen 414 napod van, ez 83 nap álláskeresési segélyre jogosít. Ha később jelentkezel, a járadékra jogosító időd fogyni fog.

Ha nem lenne 365 bedolgozott napod, de lenne legalább 200, akkor áll.ker.segélyre lennél jogosult.

Az, hogy mennyit kapsz, attól függ, mennyi volt a kereseted. Ha a kereseted alacsonyabb volt, mint a minimálbér, akkor a minimálbérhez kötött járadékminimum nem számít.

Ezekről részletes tájékoztató van fenn a www.afsz.hu oldalon a munkavállalóknak, ellátások menüpont alatt.

RÁT-ot csak akkor kaphatsz, ha kimerítetted az álláskeresési járadék, segély idejét, illetve, ha nem kaptál pénzbeli ellátást, de legalább 1 éve regisztrált álláskereső vagy. Ha nem volt munkahelyed, de nem is voltál regisztrálva mint álláskereső, hiába volt munkaviszonyod régebben, nem kaphatsz RÁT-ot.

Viszont a fenti adataid alapján jogosult vagy az álláskeresési ellátásra, jelentkezz minél hamarabb a munkaügyiben (az első munkaviszonyod napjai már kezdenek "elveszni")

2010. márc. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletest választ az utolsónak!:)

Holnap megyek a munkaügyibe regisztrálni, mert eddig nem voltam beregisztrálva, hiszen dolgoztam, csak 2007 márciustól nem jelentettek be és most megszűnt a pozícióm.. Így most gyorsan elmegyek regisztrálni, hogy akkor még kaphassak valamit, amíg újra munkát találok.

2010. márc. 31. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!