Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pontosan milyen úton lehetne...

Pontosan milyen úton lehetne pénzt kimenteni magyarországi számláról külföldire? Milyen következményekkel jár?

Figyelt kérdés
Én Londonban élek, nekem nincs gondom, viszont aggódom a szüleimért és a megtakarított pénzükért. Itt kicsit ijesztőbben ítélik meg a Mo-i helyzetet mint otthon, és szeretném a lehető legtöbb pénzt megmenteni. Viszont nem igazán tudom hogyan kell adózni utána, mi is a menete. Minden segítség, praktika érdekel. Biztos vagyok benne, h vannak itt hozzáértő emberek.
2012. jan. 5. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit kimenteni, felejtsd el ezt a marhaságot..
2012. jan. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1) A szüleid nyitnak egy számlát külföldön és egyszerűen átutalják a pénzt


2) Átutalják a Te magyarországi számládra a pénzt ajándékozás jogcímén, ezt bejelentitek a NAV-nál, majd Te kiutalod a saját számládra.


Illetéket, adót nem kell fizetni egyik esetben sem.

2012. jan. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

De kivehetitek a bankból, beletehetitek egy táskába, kivihetitek Angliába és ott be egy bankba.


Tudtommal nincs már határátkelő, nem illegális pénzt magadnál tartani és oda vinni ahova akarod.

2012. jan. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat.

Sajnos annyira nem egyszerű itt Londonban bankszámlát nyitni, ha nem élsz itt. mindenféle papír kell már hozzá, amivel alátámasztod, h komoly szándékaid vannak itt és van szállásod, melóhelyed. vagy legalábbis komolyan keresel.

A táskába be, és itteni saját számlára bepakolni fajta verzió alapvetően járható útnak tűnik. szóval úgy gondolod, h most már végülis korlátlanul hozhatsz, vihetsz pénzt egyik országból a másikba, mindenféle illetékfizetés meg minden nélkül?

2012. jan. 6. 20:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Minek a készpénzt utaztatni, amikor átutalás is létezik?
2012. jan. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát elvileg azért vagyunk az EU-ban, hogy szabadon mozoghassunk benne. Tudtommal a határokon nincs vámvizsgálat, még csak meg sem kell állni. És ha 20 euro lehet nálad, akkor húszezer miért ne lehetne? Végül is utalni is lehet bármennyit bárhova.


Az más kérdés, hogy ha bárhol igazoltatnak és sok pénzt találnak nálad, az gyanús lehet, és meg kell magyaráznod, de ha nálad van a banki igazolás a felvételről, nem tudom, mibe köthetnének bele.

2012. jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jobb az, ha nincs nyoma az utalásnak. Meg elég sok a kezelési költsége is. Köszi. akkor asszem viszek magammal egy kedves kis aktatáskát a következő hazamenetelemkor. nekem már nem igazán van otthon pénzem, de a családomnak vannak még megtakarításai. Legalább azt menteni, amennyire lehet.
2012. jan. 7. 19:02
 8/9 anonim ***** válasza:
A készpénz mozgásokat sokkal jobban figyelik, mint az átutalásokat.
2012. jan. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A készpénz mozgatásról:

"Ha 10 000 euró vagy azt meghaladó összegű készpénz (vagy azzal egyenértékű egyéb pénznem) birtokában szeretne az EU területére beutazni vagy az Európai Unióból kiutazni, ezt be kell jelentenie English Deutsch français a vámhatóságoknak."


[link]

2012. jan. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!