Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy munkaerő-kölcsönző...

Ha egy munkaerő-kölcsönző cégnél vagyok alkalmazásban, aki kölcsönadott engem egy másik vállalathoz, akkor kihez kell benyújtanom a felmondásomat? Van-e valamilyen időkorlát, amit a próbaidő alatti felmondás napján a munkahelyen le kell töltenem?

Figyelt kérdés
2007. júl. 29. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt sajnos nem tudom, hogy kinek kell benyújtanod a felmondásodat, de gyanítom, hogy az eredeti munkahelyednek.

Az viszont biztos, hogy a próbaidő alatt nincs semmiféle időkorlát: egyik nap még dolgozol, és ha nem mégy be másnap, csak szólnod kell, és intézik a papírodat, hiszen próbaidő alatt bármelyik fél azonnali hatállyal indoklás nélkül felmondhat. Azért van a próbaidő, hogy kölcsönösen megismerjéteke egymást. Én is hasonló cipőben jártam: próbaidő alatt egyik reggel telefonáltam, hogy a mai nappal felmondok, ők meg pár nap múlva hívtak, hogy mehetek a papírjaimért. Ezért nagyon jó találmény a próbaidő! Ha nem próbaidő alatt lennél, akkor meg úgy tudom, hogy egy hónap a felmondási idő, tehát még ott KELL dolgoznod egy hónapot. De ezt csak érdekességképpen mondtam el. Sok szerencsét!

2007. júl. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
a kölcsön ado cégnek vagy az alkalmazottja,ezért ott kell felmondanod,de ahol dolgoztál,oda be kell menned le számolni!ruha,papirok..s.t.b.
2007. júl. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A munkaerő-kölcsönző cégnél kell felmondanod, ők fognak tájékoztatni arról, hogy a másik (a "kölcsönvevő")cég felé milyen kötelezettségeid vannak (pl. ha ők adták a munkaruhát, stb., akkor azt oda kell majd visszaadnod amikor leszámolsz).

Próbaidő alatt azonnali haytállyal fel lehet mondani, nincs mehgatározva olyasmi, hogy mennyi időt kell a felmondás napján a munkahelyeden töltened.

2007. júl. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!