Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a sulimból kérek iskolaláto...

Ha a sulimból kérek iskolalátogatásit diákmunkához, és utána kiiratkozom a suliból, attól még pár hónapig elmehetek diákmunkára?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy a szüleim Budapesten kaptak állást, ezért odaköltözünk majd a hónap végén. Én eddig egy okj-s képzésre jártam, de emiatt sajnos be kell fejeznem, és el kell mennem dolgozni legalább pár hónapot. Szeptembertől majd egyetemre fogok járni. De emiatt nem tudom hogy a diákmunkát el lehetne intézni valahogy.
2012. jan. 9. 07:25
 1/7 anonim ***** válasza:
nem egyértelmű nekem a kérdésed. Válaszolva csak akkor tudsz diákmunkára jelentkezni ha NAPPALI tagozaton tanulsz, esetleg passszív félévben vagy, az hogy okj az mindegy csak nappali legyen. Ha a tanulói jogviszonyod megszűnik - feltéve ha nappalin tanulsz nem mehetsz diákmunkára. Viszont nem értem miért nem jelentkezel át budapestre suliba. Félbe vannak a tanulmányaid a mostani iskolából kérsz egy papírt hogy hol tartassz, mit tanulsz, és egy másik intézményben folytatod,, ez nem jelent problémát átveszenek, akkor is ha nappalis vagy de akkor is ha levelezős vagy estis. És akkor a diákmunka is megoldható ellenkező esetben, rendes munkát keress, illetve akkor munkanélkülinek számítassz
2012. jan. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
* bocsi nem lehetsz passzív féléven mert nem vagy felsőoktatásban csak fsz-re gondoltam, ha nem iratkozol át másik suliba bp.-en akkor nem mehetsz diákmunkára
2012. jan. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

elvileg nem mehetsz,gyakorltilag igen,ugyis csak a diákérvényesitőd és az iskolalátogatásid nézik


csak a tb-t kell fizetned,mert ugye igy nem fizeti a suli (és a diákszövetkezet se,mondván diáknak nem kell)

2012. jan. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha kiiratkozol a mostani iskoládból akkor elveszik a diákigazolványodat. Amíg nem adod vissza, addig nem tudsz kiiratkozni. Ha meg elkezded a diákmunkát és többet nem jársz be, akkor az illetékes önkormányzat aki a támogatást nyújtja az OKJ-s képzéshez (gondolom ez ingyenes OKJ) megbüntethet.
2012. jan. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pl: visszakérik a családi pótlékot?
2012. jan. 9. 15:29
 6/7 anonim ***** válasza:

családi pótlék csak nappalira jár, ha megszünteted nappalis hallgtói jogviszonyod vagyis kiiratkozol családi nem jár. Abban az esetben ha nem jelented be hogy megszakítottad a tanulmányaidat és csak később jönnek rá, ugy egyösszegben kell visszavizetned(bár kérhetsz részletfizetést is) esetleg még bírságot is kapsz de ez nem biztos - mármint a bírság, de az biztos hogy rájönnek hogy nem jársz suliba ugyh jelentsd hogy félbeszakítottad és ne folyósítsák. A diákot nem veszi be a suli nem jellemző, de munkanélküli leszel, nem lesz családi pótlék se semmi, miért nem mész el dolgozni? nem kell feltétlen diákmunkát vállalni.

Első voltam

2012. jan. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4es válaszoló hülyeséget ir

2 diplomám van már.

De megvan az álétalános sulis 2 diákom,megvan a középsulis 2 diákom,egyetemen 3 volt,mind megvan,sosem kérték vissza.

Névtelenség miatt leirhatom: már végeztem 4 éve,de érvényesitőt ismerőstől még mindig veszek,és diákjeggyel utazok,diákbelépőt veszek ahova tudok.Kutya se nézi.

2012. jan. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!