Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldről rendelnék pár...

Külföldről rendelnék pár apróságot, milyen vám- és egyéb törvények, költségek vonatkoznak erre?

Figyelt kérdés
Interneten vásárolnék pár lámpát esetleg kisebb műszaki cuccokat.
2012. jan. 10. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez leginkább az értékétől függ,hogy honnan rendeled és hogy hogyan postázzák.

Ha eBay-en keresztül rendelsz akkor jó eséllyel ajándékként küldik akárhonnan is jön, mert az eladónak is érdeke hogy téged ne adóztassanak meg semmilyen formában és legközelebb is tőle vásárolj, és az ajándékként küldött csomagokra nem szokás vámot kiszabni, kivéve ha nyilvánvalóan kereskedelmi mennyiség. Néhány apróságra nem fognak egyéb költséget kiszabni.

Nem tudom milyen lámpára gondolsz. Izzóra, lámpatestre, lámpabúrára vagy valami teljesen másra, de ha pl autóhoz veszel egy pár hátsó lámpát vagy ilyesmi, azt nem fogják megadóztatni.

2012. jan. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Közben én is utána néztem, és ha valakit még érdekel, akkor ezek a cégek ajándékként vagy termékmintaként küldik és ha az érték vélhetően nem nagy és magánszemély rendel, akkor nincs vám.

2012. jan. 16. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!