Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan működik a munkanélküli...

Hogyan működik a munkanélküli segély (álláskeresési járulék) igénylése az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Lehetőségem adódott arra,hogy kimenjek külföldre a barátaimhoz akik már kint élnek egy ideje. Ehhez természetesen fel kell mondanom a mostani munkahelyemen. A bizonytalanba megyek és ha nagyon nem jön össze akkor haza kell majd jönnöm. Arra gondoltam,hogy beregisztrálok a munkanélküli hivatalba mint álláskereső. Igen ám de oda rendszeresen kell járni és bizonyítani,hogy keresem a munkalehetőséget. Értelemszerűen ez az én esetemben nem lesz lehetséges a távolság miatt. Ha felmondok akkor 3 nap múlva fogják kiküldeni a papírjaimat de tudom,hogy már az első nap regisztrált munkanélküli lehetek és később bevihetem a munkáltatótól kapott iratokat.Mi van akkor ha egy hónap múlva nem jelenek meg a megadott időpontban? Megszüntetik a segélyfolyósítást és ezzel le is van zárva az ügy? Egyáltalán be lehet menni oda azzal,hogy igényelni szeretném ezt a segélyt de álláskeresés miatt bizonytalan időre külföldön fogok tartózkodni? Tud erről valaki valami biztosat?
2012. jan. 16. 09:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

A munkaviszonyod megszűnése után még 45 napig jogosult vagy az egészségügyi ellátásokra (addig nem kell magad után fizetned a TBt)

Álláskeresőként csak akkor van rendezve a TB-d, ha ellátást is kapsz (járadékot, segélyt, képzési támogatást) Ha csak regisztrált álláskereső vagy, de nem kapsz pénzt a munkaügyitől, a TBt sincs rendezve.

Az, hogy mennyi időnként kell jelentkezned a munkaügyiben, kirendeltségenként és ellátási szempontonként is változik: Nálunk ha kapsz ellátást, havonta kell jelentkezni, ha nem kapsz, csak regisztrált vagy, akkor 3 havonta. A szomszéd körzet kirendeltségén 2 havonta, ellátástól függetlenül.

A külföldi tartózkodást be kell jelenteni (főleg ha álláskeresési járadékot kapsz):

"Tisztelt Tanácsadó Úr,

nekem egy olyan gondom lenne,hogy szezonális munkát szeretnék vállalni Bécsben (1-2 hónapra) de jelenleg kapom Magyarországon a munkanélküli segélyt.kérdésem hogy ilyenkor mi a teendő illetve milyen lehetőség lenne arra hogy ne kelljen megszüntetni azt?

ha mégis meg kell,hogyan,milyen feltételek mellett lehet vissza kérni?

Válaszát előre is köszönöm.

Nem lehetséges külföldi tartózkodás mellett a munkanélküli státuszt fenntartani, - ugyanis rendszeres időközönként jelentkezni kell, illetve egyéb adatszolgáltatási és más kötelezettségek miatt is helyben kell tartózkodni."

2012. jan. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A munkaügyiben érdeklődhetsz, hogy mi a helyzet a te esetedben, de azzal számolj, hogy az ott kapott tájékoztatás nem biztos hogy teljesen pontos, vitás esetben pedig nem használható fel.

Nekünk 2 munkaügyi hivatalban 2 különböző választ adtak ugyanarra a kérdésre; a megyei központ pedig egy 3. félét.

2012. jan. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

11.19-kor választ adónak!

Nem írtam,hogy hova mennék :)

Amúgy semmi nem biztos. De a helyzetem itthon sem az. Kockáztatok és majd meglátjuk mi lesz.

2012. jan. 16. 15:11
 14/17 anonim ***** válasza:
79%

11.19-es vagyok.

Igazad van,tényleg nem írtad,hogy melyik országba mennél.Akkor másképp kérdezem.

Az adott ország nyelvét ahová ki akarsz menni,mennyire tudod??

2012. jan. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nagyon alapjáraton. De azért nem lényeg ez mert az indulás már el van döntve,lakás megoldva. Épp azért nem írtam semmi információt ezzel kapcsolatban mert akkor sokan nem a kérdésemre válaszolnának hanem tanácsokat írnának,hogy menjek,ne menjek,még várjak stb.
2012. jan. 16. 19:19
 16/17 anonim ***** válasza:
71%

ma 18:44 vagyok.

Köszi a választ. Én nem fogok tanácsot adni,mert úgy érzem felesleges.Ha valaki alap nyelvtudással is eldöntötte,hogy szerencsét próbál akkor annak az illetőnek én csak nagyon sok szerencsét tudok kívánni,és kívánom neki,hogy a bátorsága miatt legyen is mindenben szerencséje..

Sok sikert neked!

2012. jan. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. jan. 16. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!