Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mióta kell egy új munkahelyen...

Katika89 kérdése:

Mióta kell egy új munkahelyen dolgozni ahoz, hogy T-gyásra vagy Gyedre jogosult legyek?

Figyelt kérdés
18 éves korom óta folyamatosan volt munkahelyem,most van az első alkalom h 4 hónapja itthon vagyok,de most úgy néz ki hogy lesz munkám.
2012. jan. 17. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
180 napod legyen biztosított. Tehát, ha fél év bejelentett munkahelyed, akkor jogosult vagy rá. De minél magasabb a béred, annál jobban jársz. + ha valahol fél éve dolgozol nem biztos, hogy jó szemmel nézik, ha elmész szülni, mintha egy helyen már ott lennél 2 éve.
2012. jan. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ebben az évben kell 180 napnak lennie???tehát ha meg van a biutosított 180 napom akkor is jogosult vagyok rá ha pl.munkanélkülin vagyok???de akkor miként állapítják meg az összeget?
2012. jan. 17. 18:27
 3/5 anonim ***** válasza:

A 180 nap az régebben volt. Most az a szabály, hogy az elmúlt két évben legyen meg a 365 nap. Itt monden le van írva:

[link]


Ha a szülés előtt pár hónappal mész új munkahelyre, akkor annak utánanéznek a TB emberei, (pl. megkérdezik, mi volt a munkád, milyen munkatársakat ismersz, hol van a munkahelyen a WC, stb.) de ha valós a munkaviszony, akkor nem köthetnek bele abba sem, ha csak három napja vettek fel a szülés előtt.

2012. jan. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szóval mondjuk akkor pl.felvesznek erre az új munkahelyre ott vagyok 2-3 hónapot teherbe esek és akkor jogosultvagyok a tgyásra is meg a gyedre is és az ott bejelentett bruttó bérem után kapok a járulékot?????köszönöm a segítséget!amúgy már 7 hónapja próbálkozunk a párommal a babán de még nem jött össze és benne van hogy elkezdem a munkát és pont akkor fog összejönni.azért voltam erre kíváncsi.
2012. jan. 17. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:
A franc se tudja, hogy mi alapján kapod. A törvény szövegéből nekem az jön le, hogy az utolsó 365 fizetett napot átlagolják. De nekik nem, feleségem is az utolsó munkahelyén kapott fizetés alapján kapott, mert volt a két munkaviszony között több mint X hónap (X ha jól emlékszem 1, de már régen volt, és a szabály is változott azóta).
2012. jan. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!