Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért kell a gazdaságnak...

Miért kell a gazdaságnak folyamatosan növekednie?

Figyelt kérdés
Pl. az előbb a híradóban mondták, hogy Kína gazdasága lassul, mert kb. 1%-al kisebb a növekedésük. Nem kellene "megállni" egy kicsit gazdasági szempontból és időt hagyni, hogy az emberek is fel tudjanak zárkózni szellemileg, pszichésen, szociálisan stb.
2012. jan. 17. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
A mai gazdaság a növekedésen alapul. Gyakorlatilag olyan verzió nincs, hogy most kicsit megállítjuk, hogy ne növekedjen. Vagy növekszik, vagy összeomlik. A második verziót nyilván nem akarjuk.
2012. jan. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Nem kellene "megállni" egy kicsit gazdasági szempontból és időt hagyni, hogy az emberek is fel tudjanak zárkózni szellemileg, pszichésen, szociálisan stb."


Ekkora ökörséget már rég olvastam itt! Szerintem sűrgősen ruházz be egy gazdaságtan könyvre, mert hasznodra válhat! Addig még válaszolni is kár!

2012. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

azért, hogy kompenzálja az inflációt, ami szinte mindig van.

Kína gazdasága nem lassul, csak alacsonyabb a növekedése, mint mondjuk tavaly.

2012. jan. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a GDP növekedés nem abban nyilvánul meg, hogy például egy pék egyre több kenyeret süt, hanem hogy a kenyér ára minden évben nő.
2012. jan. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

20:04-nek!

Köszönöm a hozzászólásodat!

Szerintem neked sem ártana egy kis szemlélet frissítés, hogy kilépj a szokásos gondolkodásmódból. Szerintem ha kizárólag 1 forrásból ill. nagyon hasonlókból (gazdaságtan könyv) tájékozódik az ember, akkor azzal csak azt a gondolkodásmódot ismerheti meg és egyből rosszul érzi magát, ha a megszokott és kényelmes keretrendszer veszélybe kerül. Példa: attól, hogy állsz a tengerparton és nézed a vizet, nem látod az egész tengert, mégis tudod, hogy az egy tenger... ja és a Föld lapos... :D

2012. jan. 21. 08:53
 6/6 A kérdező kommentje:

20:03!

"A mai gazdaság a növekedésen alapul."

Igen, itt van a kutya elásva. Paradigmaváltásra lenne szükség (nem egy területen), ami persze manapság teljesen elképzelhetetlen. Majd, ha kidurrant a lufi, akkor TALÁN új alapokon szerveződik újjá - az már nem p.váltás lesz szerintem, hanem újrakezdés, rossz esetben 0-ról :) És nem is velünk :D


20:33 és 20:35

Tehát az infláció áll a háttérben. Köszönöm a választ!

2012. jan. 21. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!