Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy nagyon szélsőséges,...

Van egy nagyon szélsőséges, de gyors tervezetem az államadósság kifizetésére. Mi a véleményetek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mivel nem vagyok közgazdász, ezért az elmélet több pontban is helytelen lehet, de ha megvalósítható, akkor is ott van a következményeknek a súlya.


Államcsődre is már egyesek felkészültek elméletben, na erre alapul az államadósság kifizetése.


Ugye az államadósság kiteszi a GDP 70-80%-át, vagyis kb. 21 000 milliárd forintot. Ha neked lenne 100 000 Ft jövedelmed minden hónapban, akkor megvan rá az esély, hogy egy hónap alatt kifizesd a 80 000 Ft adósságod. Igaz, a maradék 20 000-ből nehéz megélni, de zsíroskenyérrel kibírható.


Na ez állam szintjén sokkal húzósabb, de valamennyire megoldható. Minden adósságot kifizetünk, marad jobb esetben 25% a GDP-ből. Az durván számolva 7000 milliárd Ft.


Abból azért el lehet gazdálkodni valamennyire. Minden embernek jutna belőle 700 ezer Ft, valaki egész életében nem látott még annyi pénzt egyben. :)


Na de nem osztogatásból kéne ezt megoldani, hanem az államnak a legszükségesebb dolgokat kéne finanszíroznia. Pl közbiztonság, mentőszolgálat, tűzoltóság stb.


A tanárok, MÁV-osok, BKV-sek nem kapnának semmit. Senki nem kapna segélyt, minden juttatás meg lenne vonva. Rossz egy helyzet, de mégis jobb, mint az államcsőd, nemdebár?


Nagyon visszafejlődne a társadalom, szinte cserekereskedelmi szintre, sok cég becsődölne, a segélyből élők is megfogyatkoznának. Főleg a közalkalmazottak és csődbe ment cégek alkalmazottai is munka nélkül lennének.


Sok-sok minden történne, ami keresűségre ad okot, de az ország lassan de biztosan fejlődne a régi kerékvágásba.

Onnantól pedig nem lehet az államadósságra hivatkozni a magas adók, a kevés bérezés és az alacsony nyugdíj miatt.


Pár év (vagy annyi se) gyötrelmes szenvedés után megújulhat az ország, amire akár büszkék is lehetünk, mert az államadósság állandó fizetése nélkül több pénz marad a jólétre.


Mondjátok el mi a véleményetek erről, de keressétek benne az előnyöket is, mint pl a javuló időszakban rengeteg befektető fog jönni, hiszen mindennek lemegy az ára.


2012. jan. 17. 20:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
12%

Az ilyen elméletek ott szoktak megbukni, hogy "könnyű" az adósságot kell kifizetni, hanem megszüntetni az okokat ami miatt kialakult, mert egy év nyögés hiába ha 10év múlva ugyanilyen hitelekre van szükség.

Ha jól emlékszem romániában csinálták így, kifizették az adósságot de közvilágítás sem volt, azán ugyanúgy eladósodtak mert nem működött a gazdaság.

Egyébként meg szerinted hagynák hogy egybe kifizessük? Akkor lesz több hasznuk ha folyamatosan törlesztünk, és ezért mindent meg is tesznek.

2012. jan. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
ja, kicsit értelmetlen a mondat, de a lényeg szerintem átjön, egész nap meló volt .D
2012. jan. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora marhaságot régen hallottam.

"A tanárok, MÁV-osok, BKV-sek nem kapnának semmit. " Nagy ötlet, akkor mindenki haljon éhen, vagy fagyjon meg, legalább annyival is kevesebben lennénk. Tovább már nem is olvastam, nem éri meg idegeskedni mások ostobaságán.

2012. jan. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Ha Romániának engedték, akkor nekünk miért nem? Azt én is tudom, hogy nem lenne könnyű ezt elérni, hiszen rengeteg plussz pénzt jelent nekik, ha tovább fizetjük.

Amúgy Románia fejlettségi szintben megelőzött minket. Valamit mégis jól csináltak?


A gazdaságnál pedig tervet kell készíteni, hogy hogyan lehet ezt az állapotot orvosolni, hogy mihamarabb visszaálljon az ország. Államcsőd közelbe kerülnénk, de országok már lábaltak ki államcsődből (persze pl Argentínának ott volt az ásványkincse, ami nekünk nincs), nekünk is sikerülhetne.

2012. jan. 17. 20:49
 5/25 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy az adónk nagy része nem az államadósság csökkentésére megy el, sőt nem is csökken, hanem nő
2012. jan. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Látom vagy tanár vagy, vagy a tömegközlekedésben dolgozol. :)


Ez csak egy elmélet, le lehet csökkenteni a fizetésüket x%-ra, nem fix, amit írtam. De komoly fizetéscsökkenéssel kell mindenkinek szembenéznie.


Lehet ostobaságot írtam, de a legnyagyobb ostobaság szerintem az, ha valaki felidegesíti magát ezen. Majd ha a kormány rendel el ilyen intézkedéseket, akkor legyél ideges. :)

2012. jan. 17. 20:56
 7/25 anonim ***** válasza:

Nos egy 30 éve a MÁV-nál dolgozó havonta hazavisz 9o-100.000.- Ft-ot .Ebből mit akarsz csökkenteni? Főleg,hogy nem egyedül van,hanem gyerekei is vannak.

Nem az államadósságot kell csökkenteni,hanem olyan gazdaság politikát folytatni,ami előre viszi a gazdaságot,vonzza a befektetőket stb.

2012. jan. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
a probléma az hogy havi 80 ezerből sem lehet rendesen megélni. nem hogy 20... segély kb 25 ezer, az naponta 800. kajára pont elég, és akor fizesd a számlákat stbstb
2012. jan. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

"Látom vagy tanár vagy, vagy a tömegközlekedésben dolgozol. :)"


19 éves diák vagyok, okj suliba járok mozgóképi animációkészítő szakra, szóval nem talált :D

2012. jan. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Az államadósság hol csökken, hol nő, hogy most az adó mekkora része fordítódik arra, azt nem tudom, lehet hogy csak az állampapírokból finanszírozódik, nem véletlenül küldtek nekem egy reklámot, hogy fektessem a pénzem állampapírba. :)
2012. jan. 17. 21:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!