Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nektek milyen tapasztalataitok...

Nektek milyen tapasztalataitok vannak az albérlőtökkel?

Figyelt kérdés
A jó tapasztalatok is érdekelnek.
2012. jan. 24. 00:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Én még nem adtam ki lakást de a szomszéd lakásban mindig albérlők vannak.

Jönnek mennek. Sok a sunyi, fizetés nélkül lelépő.

De voltak abszolút normálisak, akik becsülettel fizettek, rendben tartották a lakást valamelyik kb. négy évig volt ott csak a tulajok voltak irtó nagy patkányok. Minden normális albérlőt át akartak vágni, aztán meg úgy beszéltek velük mintha "onnan" húzták volna ki őket.

Természetesen senki nem maradt meg sokáig ezen az egyen kívül. Most kb.2 éve árulják a lakást mert nem volt annyi eszük, hogy a jót megbecsüljék.

2012. jan. 24. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tetro ***** válasza:

nekem van albérlőm a nagyim volt lakásában. minden rohadt hónapban küzdeni kell, hogy odaadják a számlákra a pénzt. az előzőek egyszerűen csak kiköltöztek egy nap, a kaució nem fedezte a hátrahagyott számlákat.

magam is albérletben élek, habár a többszöröséért bérelek, mint amennyiért a másik ki van adva. a főbérlő fizeti be a számlákat, én minden hónap tizedikéig elküldöm neki a pénzt. a nővére egy szinttel lejjebb lakik, néha feljön társasozni, de a főbérlőt másfél éve nem láttam.

2012. jan. 24. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem bérlőm van, hanem lakják a lakásomat, hogy addig se nekem kelljen fenntartanom, amíg nem költözöm vissza. Én kívánom mindenkinek, hogy ilyen "albérlője" legyen, mint az enyém. Én fizetem be a csekkeket, és ha elfelejtem "beszedni" rá a pénzt, még fel is hív, hogy fizetne. A lakást rendben tartja, megbecsüli, nagyon jól érzi ott magát, szeret ott lenni. A hirtelen károkat elhárítja, majd megmondja, hogy mennyit fizetett érte, és én szó nélkül megtérítem neki. Igaz, az illető egy idősebb hölgy, akit még annak idején arra neveltek, hogy nem csak a magáét becsülje meg, hanem a másét is, arra meg még jobban vigyázzon, mint a sajátjára.
2012. jan. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
A dolog nyitja a normális, korrekt viselkedés, és a mindenre kiterjedő bérleti szerződés. Akkor nincs vita. Nekünk most kb 15 oldalas bérleti szerződésünk van, bár mi az építtetőtől béreljük a lakást, de amikor magánszemélytől béreltük, akkor is komoly szerződésünk volt. Nem is volt semmi probléma.
2012. jan. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A mi bérleti szerződésünk nincs egy oldal sem (én vagyok az albérlő), mégis kifogástalan a kapcsolatunk. Ha valaki át akar verni, az 15 oldalas szerződés mellett is átver.
2012. jan. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én bérlőként éltem együtt egy idős nénivel régebben, úgy gondolom, hogy jó albérlője voltam. Azért gondolom így, mert amikor bejelentettem, hogy kiköltözöm, mert összeköltözünk a párommal, alig akart elengedni, nagyon aranyos volt :) Ja, szerződést eszünkbe sem jutott írni. Megegyeztünk, hogy minden hónapban fizetek egy adott összeget és kész, amint hó elején megkaptam a pénzem, kiraktam neki az összeget az asztalra.

Aztán később mi is kiadtuk az egyik szobánkat a párommal. Kétszer adtuk ki a szobát, egy-egy párnak, nagyon olcsón. Persze lehet, hogy ez volt a baj, fizetni nem nagyon akartak. Az első pár külön mókás volt, 30 ezret fizettek a szobáért, egyik hónapban nem fizettek (de nem is szóltak), a következő hónapban kértek még egy hónap haladékot, a harmadik hónapban meg felháborodtak, hogy mégis honnan szerezzenek ők most 90 ezer forintot?? :D

2012. jan. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem jó tapasztalatom van az albérlőimmel. 7. éve bérlik a lakást úgy, hogy nincs szerződés és nem volt kaució. Egyedül az kötöttem ki, hogy 10éig a következő havi bérletet kérem, ha nincs ott addigra akkor elbúcsúzunk egymástól. És kértem őket, ha bármi gondunk lesz egymással, ne takargassuk, hanem mindent meg lehet beszélni. Eleinte jártam fel havonta órákat leolvasni, pénzért, meg körülnézni. De ez kb 1 év volt, és volt olyan azóta, hogy 2 évig se voltam bent. Pénz jött, számlákat fizették, ha valami beszélnivalón volt telefonon vagy emailben megbeszéltük. Egyébként ők a volt lakástulaj testvére és férje, 30 körüliek. Egy rossz szavam sincs rájuk! Mi is laktunk már többször albérletben, jobban vigyáztunk a máséra, mert az rosszabb ha az ő dolga megy tönkre. Volt, hogy egy özvegy néninél béreltünk házrészt, családjaként szeretett. Sütiket hozott, vagy a kedvenceinkből egy tállal, virág egy üveg bor alkalmakra stb. Mi magánszorgalomból kihúztuk a kukát, havat lapátoltunk, füvet nyírtunk, a nagyobb bevásárlásait elhoztuk a boltból, hisz mi úgyis mentünk. Szóval kettőn áll a vásár, lehet korrekten is bármelyik oldalon is vagy.
2012. jan. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hosszú évek sikertelen próbálkozásai után kifogtuk talán a legkoszosabb, legigénytelenebb családot. Szörnyű állapotban van a kiadott lakrész. A fizetés néha elég nehezen ment nekik, sokszor szorultak kölcsönökre. Hamarosan elköltöznek.
2012. febr. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!