Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » APEH jövedelemigazolás kellene...

APEH jövedelemigazolás kellene, de az apám megtagadta. Hogyan szerezhetném be nélküle?

Figyelt kérdés
Az egész lényege,hogy be szeretném adni a szociális ösztöndíjra a kérlememet,és ehhez kell a szüleim APEH jövedelemigazolása.De a probléma,hogy nem vagyok jó viszonyban az apámmal, ezért nem akar kérni APEH igazolást(ezzel is engem akar szivatni).Nem szeretném miatta elbukni az ösztöndíj lehetőséget.Mit tehetek,hogy mégis megszerezzem azt az igazolást?Kérhetek én a könyvelőtől?
2009. máj. 29. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben apukádnak van olyan könyvelője aki az APEH felé állandó meghatalmazással rendelkezik, és a meghatalmazás igazolások igénylésére is vonatkozik, akkor tud kérni APEH jövedelemigazolást. Egyéb esetben csak apukád járhat el.
2009. máj. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az anyukád menjen el közjegyzőhöz, jelentse ki, hogy egyedül nevel (gondolom ha ilyen köztetek a viszony az apukáddal, akkor nem támogat) és az adatokhoz ird be, hogy egyedül nevel anyukád. Csatold a közjegyzői nyilatkozatot.
2009. máj. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A jövedelemigazolást az apeh ügyfélszolgálaton kell személyesen apukádnak igényelni illetve meghatalmazott is eljárhat, de ahhoz érvényes meghatalmazásra van szükség. Ha apud könyvelője rendelkezik általános meghatalmazással, ami kiterjed az igazolásokra is akkor vele megbeszélheted a dolgot, hogy menjen és kérjen, illetve a1szem már neten is lehet, ha viszont ilyennel nem rendelkezik akkor írni kéne egyet de azt apudnak alá kéne írni és gondolom ez sem megoldható.
2009. jún. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!