Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy blogon mutatok be...

Ha egy blogon mutatok be saját készítésű tárgyakat eladásra, az legális?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, imádok kézműveskedni, és egy kis kiegészítésként jól jönne ebből egy kis pénz. Úgy gondoltam, Pesten belül személyesen adnám át a termékeket, ha van rá igény. Elolvastam a kiválasztott blogrendszer használatának feltételeit, és nem találtam erre vonatkozó kitételt. Akkor lehet?

/kulturált válaszokat kérek, ha lehet/


2012. jan. 28. 21:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy feltétlenül saját honlapra tegyem?
2012. jan. 28. 21:23
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt nem az a leglényegesebb, hogy hova teszed, hanem hogy egyáltalán teszed.

Vagyis bármit árulsz, adózni kell utána.

Ha csak kisebb összbevétel van évente, akkor úgy tudom elég bevallani adózáskor. Az összeget nem tudom, hogy meddig lehet. Tehát maga az értékesítés tényének legalitása a legelső kérdés...!!!

2012. jan. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja, ez tényleg igaz. De minimális mennyiségű termékek esetén is? :S Mert így már nagyobb vele a macera, mint a haszon.
2012. jan. 28. 22:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak onnét tudom, hogy van egy bizonyos összeg, ameddig cégalapítás meg egyebek nélkül lehet ezt-azt árulni és mindezt egyszerűen bevallani és így adózni utána... szóval onnét tudom, hogy én is gondoltam már ilyesmire. És elkezdtem utánaolvasni, hogy hogy megy ez. De már töröltem az infókat a memóriámból, ugyanis pont azt mondtam, amit te: "így már nagyobb vele a macera, mint a haszon"...
2012. febr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!