Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Legális-e, ha az oktatószállod...

Legális-e, ha az oktatószálloda ingyen dolgoztat szakmai gyakorlat néven, nem a saját szakmámban (sportszervezés), hanem takaríttatnak velem napi 7 órában?

Figyelt kérdés

Senkivel nem iratnak semmilyen szerződést, pedig korábban akárhány helyen voltam gyakorlaton, kaptam ilyet fizetéssel együtt, vagy alkalmi munkavállalói kiskönyvvel dolgoztunk. Ráadásul embertelenül beszélnek mindenkivel és többet várnak el, mint egy hivatásos takarítónőtől.

Eközben még ki is költöztetnek a szállodához tartozó kollégiumból, szintén ingyen, mert eladják még egyszer az ágyainkat, ami nekik haszon.


2008. nov. 9. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Én először beszélnék velük.

Ha nem megy, otthagynám az egészet.

Ha szakmai gyakorlatra kellet ide jönnöd - akkor pedig először az oktatódnak szólnék minderről.

2008. nov. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem. De te meg minek dolgozol? A szerződés ugye azért van, hogy neked és nekik is megmondja mit tehetnek meg. Ha nicns szerződés, akkor nem vagy köteles semmit csinálni, és ugyebár semmit nem is csinálhatnak, mert úgy merjenek kirúgni, hoyg feljelented őket. Ez nyugodtan meg is lehet nekik mondani. (pl az apeh-et biztos kapásból érdekelné, hogy egy ágyat kétszer adnak el).

Szóval mivel sumákolnak előnyben vagy, holnap szépen menjetek be a főnökhöz mindahányan, akikkel így bánnak, és kérjetek írásos szerződés kötést. Ha nem hajlandóak rá, akkor úgyse érdemes ott maradni, és a miheztartás végett mhet a feljelentés is, meg egyúttal el lehet idítani mondjuk neten egy lejárató kampányt is.

2008. nov. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt te is tudod hogy nem legalis, hiszen feltetted a kerdest, tehat erzed hogy valami nem tiszta. Az elozo helyeken ahol dolgoztal pedig mashogy mukodott (kiskonyv, szerzodes).

Gondolj csak bele, hogy amikor takaritasz akkor elcsuszol es korhazba kerulsz. Vagy valamelyik vegyszer a szemedbe megy stb. Ki lesz a felelos? Veszelyes amit csinaltok, es felhaborito hogy igy dolgoztatnak benneteket!

Gondolom kivagytok szolgaltatva, es ezert csinaljak meg veletek, de kozepiskola vagy fosuli ez? Tanarral, fonokkel beszeljetek!

2008. nov. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A baj az, hogy a dékán úgy van vele, hogy a szállodának mindent. A "drága" szállodának pedig nincs pénze elvileg a saját alkalmazottaira sem, mert törleszteni kell a részletet.

Valamint itt lakom a kollégiumában, és nem szeretném azt sem, hogy kitegyenek.

Szakfelelősnek szóltunk már, nem tud mit csinálni, nem ő parancsol.

Tavaly reklamáltak már a szerződésért, de csak egy papírdarabot kaptak, hogy mit kell megcsinálni.

Meg kicsit attól is félünk, hogy mi isszuk meg a levét, mert akkor azt a kevés dolgozót is elengedik és tanulókkal fognak mindent csináltatni, mert az ugye olcsóbb.

Pedig csak a pénzt húzzák le mindenkiről. A vendégnek például kiszámlázzak a welcome drinket is.

Meg biztosan kitalálnak valamit, hogy a felvételi szerződésben benne volt, meg ez meg az. De konkrétan erre vonatkozóan én semmit nem írtam alá...


Köszönöm a válaszokat!

2008. nov. 10. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!