Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » S. O. S. Rendőr segíts!...

S. O. S. Rendőr segíts! Meddig érvényes a papír, amit pénz kölcsön adásról szól?

Figyelt kérdés
Pénz adtam kölcsön a párom egykori barátjának akit aztán tudtam meg,hogy börtön töltelék,még tán most is körözik!Szóval papírt írtunk róla,lassan egy éve viszont még idáig nem jelentkezett.Telefonon is felakartuk venni a kapcsolatot,de mindíg elutasította a hívásokat!Több bűnügye van,mint lopás,súlyos testisértés meg kitudja még.Bíróságra akarok bemenni jövőhéten,mert akkor lesz egy éve.Csak azt sem tudom,hogy jól írtuk-e meg a kölcsön adási papírt?!Mivel ő nem volt jelen,mert a számlára várta a pénz!Nem tudom,hogy hiteles-e,mert a sz.i.száma nem szerepel rajta?!Meddig érvényes a kölcsön adási papír?Még bevihetem a bíróságra?

2012. jan. 29. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy kölcsönszerzödésen rajta kell lennie

1. a kölcsönadó nevének, személyi adatainak (anyja neve, lakcim, születési dátum,

2. a kölcsönt felvevö nevének és személyi adatainak,

3. a kölcsön összegének,

4 a visszafizetés idöpontjának (ez esetleg kimaradhat)

5. két (egyik féllel sem rokon) tanu nevének, személyi adatainak,

6. Teljes (a köcsönadás helye és idöpontja) dátumnak ,

7 a kölcsönadó, a kölcsönt felvevö alárirásának, a tanuk a saját aláirásokkal igazolják, hogy mindketten elöttük irták alá.


Olyan szerzödés, amit az egyik fél nem irt alá, érvénytelen. Tehát ha a kölcsönt felvevö nem volt jelen, akkor semmi értelme sem volt ilyet irni.


De ha érvényes lenne, akkor két évenként fel kell szólitani fizetésre, hogy ne évüljön el.

2012. jan. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló jól írja, annyi pontosítással, hogy 5 év az általános elévülési idő, tehát nem feltétlen kell évente felszólítani, legfeljebb célszerű.


Ha csak Te írtál róla papírt, az semmit sem ér.

2012. jan. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Sajnos így nem jutok semmire,mivel nem érvényes a papír!!!:-((
2012. jan. 29. 19:35
 4/4 anonim válasza:
0%
Miért kellett neki kölcsönadni, more? Most már ne panaszkodj, késő.. derítetted volna ki előtte, kinek adsz kölcsön, csháje.
2013. jan. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!