Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Két hónapja 12 órás munkaidőbe...

Két hónapja 12 órás munkaidőben dolgozunk. A munkátató minden dolgozó szabadságát átváltotta órába, és ha valaki szabadságra megy akkor 12 órát vonnak le a szabadságából. Mennyire törvényes ez az eljárás?

Figyelt kérdés

Szerintem a fizetett szabadság az munkanapra vonatkozik és nem órára!

Ezen az alapon akkor valaki kérhetne akár 4 órára is szabadságot,de erről hallani sem akarnak. Ha esetleg törvénytelen ez az eljárás hova lehet fordulni panasszal?


2011. márc. 13. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Munkanapra vonatkozik, nyilván, de ha nálatok 12 óra egy munkanap, akkor nem értem mi a probléma. A 4 órában foglalkoztatott nyilván 4 órát nem dolgozik, ha szabadságon van, a 6 órás 6 órát, stb...
2011. márc. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a probléma, hogy a szabi munkanap....és 8 óra, annnyit fizet ki....12 órára nem suzÁmolhatja


jogiforum.hu-n kérdezz utána

amúgy munjaügyi felügyelőség

2011. márc. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A fiz.szabadság munkanapra vonatkozik.

A munka törvénykönyve szerint a teljes munkaidős foglalkoztatásnál a munkanap napi 8 óra.

4 órára nem kérhet szabadságot a dolgozó (max. lecsúsztathatja a 4 órát)

A munkáltatótok törvényesen jár el a szabadság számolásánál.

Gondolom, ti sem úgy dolgoztok, hogy a hónap minden munkanapján 12 órát (pl. februárban 4 hét volt, 4*5=20 munkanappal, valószínűleg nem 20*12 órát dolgoztatok), hanem dolgoztok valahány nap, azután pedig van olyan munkanap, amikor nem kell bemennetek.

Valószínűleg a szerződésetekben sem az van, hogy napi 12 órás munkaidő, hanem az, hogy teljes munkaidős foglalkoztatás.

2011. márc. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

csak nem te is flexes vagy? :)

én voltam múlt hónapba 2 nap szabin,és 3napot vettek el :S

2011. márc. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!