Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tartalmaz? Mit kellene...

Mit tartalmaz? Mit kellene beleírnom?

Figyelt kérdés
Egy olyan nyilatkozatot kérnek tőlem amiben kijelentem h az illető aki átvette a nevemben a hivatalos levelet nem az élettársam.Mit kell beleírnom? a neten semmit nem találtam csak azt h ilyet akkor kell irni ha előtte bejelentett élettársi kapcsolatom volt amit meg akarnék szüntetni.de nekem nem volt ilyenem
2012. febr. 6. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha tudnám, hogy mihez kell, talán egyszerűbb lenne válaszolnom.


De valami ilyesmi kellhet:


Nyilatkozat. Alulírott (fő adataid), XY szám alatti lakos nyilatkozom, hogy XY (annak az adatai aki átvette a leveledet), nem az élettársam, nem volt közöttünk élettársi kapcsolat soha.


Dátum, aláírás.

2012. febr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm!

a következő történt:

A városházán igényeltem segélyt mint egyedülálló.

a párom nagyapjával élek egy házban de a párom nem lakik velünk.gyakran itt tölti az idejét és mivel a motorját is itt tartja elég sokszor van itt napközben is mikor nem dolgozik.

mikor megjött a hivatalos határozat a városházáról h kaphatok segélyt a párom úgy vette át a levelem mint a párom.

a kézbesítő élettársat írt a szelvényre és ebből lett a galiba.

kaphatok segélyt de írnom kell kézzel egy papírt miszerint aki átvette a levelem nem az élettársam.

a vicc az egészben h a határozat amiben benne van annak a neve aki átvette a levelem még csak nem is az ő nevét írták oda. a vezetéknév stimmel de a keresztnév nem.

így írnom kell egy kérvényt miszerint a férfi nem az élettársam de nem tudom ennek a formáját. benne kell lennie valami olyasmi szövegnek :".... tudatában kijelentem..."nem emlékszem mit kellene odaírni

2012. febr. 6. 15:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem... A többit már fent leírtam. Valami hasonló kellene.
2012. febr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hivatkozz a határozatban megjelölt személyre (nevére), és nyilatkozol arról, hogy Ő nem élettársad. Ennyi.

Ez a "postásmalőr" miatt kell, hiszen egyedülállóknak járó segélyt kapsz, tehát egyedülállónak kell lenned (legalábbis hivatalosan), és ez alapján furcsállották, hogy élettársad van. Akkor hogyan lehetsz egyedülálló? A segély érdekében - ha teszel egy ilyen nyilatkozatot - akkor megkapod. Ennyi.

A büntetőjogi felelősségem tudatában... pedig annyit jelent, hogy ha adott esetben kiderül, hogy mégsem vagy egyedülálló (bármiből), akkor megvonhatják a segélyt, akár vissza is kell fizetned, vagy még nem tudom, hogy milyen szankciók lehetnek utána.

Tehát ennek tudatában tedd meg ezt a nyilatkozatot. Ha úgy érzed, nem lesz belőle gond, akkor hajrá. Én ugye nem tudhatom, hogy a segélyre jogosultsághoz még milyen feltételeknek kell megfelelned. De gondolom, Te ezzel tisztában vagy.

2012. febr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nincs semmi gond csak a barátomm épp nálam volt mikor kijött a határozat és mikor a kézbesítő hölgy megkérdezte tőle h ő kicsodám nekem a párom a páromként azonosította magát a kézbesítő hölgy pedig élettársat írt a szelvényre.

ebből lett a galiba.

2012. febr. 7. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!