Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tartalmaz egy önéletrajz?

Mit tartalmaz egy önéletrajz?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 01:24
 1/7 A kérdező kommentje:

bármilyen munkát nézek a neten,mindenhol önéletrajzot kell írni

de mitirjak bele?18 évesen otthagytam az iskolát,

azóta nemdolgoztam,ennnyi,ennyitirjak bele?

20 évesen milyen önéletrajzot irjak?

2011. dec. 6. 01:27
 2/7 anonim ***** válasza:

A google a barátod vegyél fáradtságot és olvass utánna, önéletrajz sablon:

[link]


[link]


Tölts le egy sablont:

[link]

2011. dec. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
mindeggy,maradok,munkanélküli.
2011. dec. 6. 01:40
 4/7 anonim válasza:

ugyan ez a helyzet velem is xD

ott hagytam a sulit, akkor mit írjak az önéletrajzomba?

mikor látom hogy kérnek, már nem is olvasom tovább a hirdetést

2011. dec. 6. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én hosszas önéletrajzot írok kb a semmiről :) Általános adtaok,ált.suli,többi suli,érdeklődés,hobbi,szinte az ovis jelem is belefogalmazom már xD

A gáz nem is itt van, hanem mikor általában 1-5éves tapasztalatot kér a kancsója....Ja-ja,de honnan legyen nekem annyi,mikor még most estem ki a suliból?!

2011. dec. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most kemény leszek:

Nem tudom, milyen munkára jelentkeztek, de mit vártok el, ha még az iskolát sem végeztétek el? Szerintetek mások csak brahiból tanulnak, és nem állnak már korábban munkába?

Vissza az iskolába, és akkor majd több munkát fogtok kapni!

2011. dec. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az önéletrajzba azt írjátok bele, ami pozitív, ami meggyőzi a munkaadót, hogy titeket vegyen fel.

Úgy kell felfogni, hogy ez egy reklám, amivel eladjátok a terméket, azaz magatokat, neki.


Más kérdés, hogy ez csak akkor működik, ha az embernek van munkaerőpiaci értéke. Tehát hasznos tudása, gyakorlata, tapasztalata, végzettsége, akármi.

Ha jól értem, nektek nincs érettségitek sem? Mert akkor vissza a suliba! És tessék kitanulni egy jó szakmát, okj 1-2 év, azzal már fel fognak venni. Érdemes körülnézni, melyik szakmákat keresik és olyat tanulni.


Emellett pedig törekedjetek arra, hogy legyen mit beleírni. Frissen végzettként például jó pont, ha osztályelsőként végeztetek. Ha szakmai versenyen vettetek részt és helyezést értetek el. Ha dicsérettel végeztetek. Ha bele tudjátok írni referenciaként a szakmai gyakorlatotokat, mert jól dolgoztatok és a gyakorlatvezető elégedett volt veletek.

Ez mind-mind plusz pont a munkaadó szemében. Erre főleg a kérdezőnek nagy szüksége van, mert viszont a két éves lyukat muszáj ellensúlyozni, az ilyet sehol nem szeretik. Mégis mit csináltál két teljes évig? Semmit nem dolgoztál? Nem voltál legalább egy rövidebb tanfolyamon? Az ilyen lyukakat max. akkor tolerálják, ha gyesen voltál, de inkább akkor sem.

2011. dec. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!